Jak lze získat půjčku

Jak lze získat půjčku

Většina z nás se dostane v životě do situace, kdy je potřeba sjednat si půjčku. Takové situace jsou nemilé, je ale třeba vědět, co všechno je nutné splňovat, abyste mohli úvěr vůbec získat. Je také důležité vědět, jaké všechny doklady a potvrzení byste měli mít sebou, aby vše proběhlo rychle, hladce a bez problémů.

Podmínky získání

Abyste mohli získat půjčku, kterou potřebujete buď díky nepříznivé situaci anebo k tomu, abyste si mohli něco pořídit, musíte splňovat určitě podmínky. Naprosto nezbytné je, abyste byla zletilá fyzická osoba, tedy osoba starší osmnáct let. Je také důležité, abyste měli stálý příjem, což je pro většinu bank zárukou toho, že jakožto dlužník budete schopni aktivně splácet celý úvěr i s úroky. Dále musíte splňovat podmínku ohledně registru dlužníků, ve kterém nesmíte mít jakýkoliv negativní zápis. To totiž žádná banka neakceptuje a půjčku vám se stoprocentní jistotou zamítne.

 

 

Potřebné dokumenty

Půjčku můžete získat pouze tehdy, pokud doložíte průkaz totožnosti. Je důležité mít trvalý pobyt v České republice, což se prověří také na základě platného dokladu. Některé banky také požadují doklad o potvrzení svého příjmu, což je opět spíše z ujišťujícího se hlediska, zda jste schopni pravidelně splácet.

Některé banky také požadují ručitele, tedy osobu, která bude za vaši půjčku ručit. Není to ale pravidlem, záleží to na konkrétních podmínkách banky.

Kromě klasických bankovních půjček je možné využít také nebankovní půjčky, které mají většinou o hodně mírnější podmínky. Tyto úvěry lákají především ty, kteří mají škraloup, co se týče registru dlužníků, kteří nemají až tak stálý příjem anebo kterým se nechce dokládat nějaký výpis ohledně příjmů. Není to ale tak bezpečné a jisté, jako půjčka bankovní. I přes přísnější podmínky se jedná stále o větší jistotu toho, že bude vše v naprostém pořádku.