Anonymní kreditní karta

Před zneužíváním osobní údajů varují odborníci již celá léta. Jakmile nastal boom internetu, stala se tato hrozba ještě reálnější než kdykoliv předtím, kdy jste si museli dávat pozor tak maximálně na peněženku plnou hotovosti a občanku. Se světem internetu přišla také média a ruku v ruce se staly mocnějšími než kdykoliv předtím. Internet je samozřejmě užitečný, ale z mnohých úhlů pohledu můžeme říct, že také nebezpečný, zejména na zneužití osobních údajů.
Jestliže chcete být anonymní, nesmíte nikde udávat své osobní údaje. Poměrně novinkou, ve světě financí, je anonymní kreditní karta. O co se tedy konkrétně jedná a jak to funguje? Tato karta nepatří k žádnému účtu. Můžete ji tedy získat i beztoho, aniž byste si museli někde zřizovat bankovní účet. Jedná se o předplacenou kartu, se kterou můžete normálně platit v obchodech i na internetu. Na kartě nejsou napsané žádné konkrétní osobní údaje, proto se nazývá anonymní. Placení na internetu je bezpečné a běžné jako s jakoukoliv jinou kartou.

Finance pod kontrolou a bez omezení

Nabízí se však otázka, jestli v dnešním světě může být opravdu něco anonymní. Všechny věci mají svá pro a proti, takže se podíváme na bližší výhody a nevýhody i tohoto produktu. V případě, že na ní budete mít jenom menší částky, například do 10 000 Kč, nemusíte udávat žádné osobní údaje. V tomto případě tedy nemusíte mít obavy, protože vás nikdo nevypátrá. Vyšší limity však znamenají, že se základní údaje musí oznamovat. U vyšších částek se totiž musíte zaregistrovat.
Placení na internetu – bezpečnější, neuvádíte žádné osobní údaje, identita zůstává utajena.
Karta nemá žádné označení – nemusí se proto obávat krádeže. Při krádeži běžné platební karty se totiž stane, že se přes údaje mohou dostat do účtu. Přes tuto kartu se však k vašemu hlavnímu účtu nedostanou.
Kde se dá taková věc sehnat?
V praxi se můžete setkat hned s několika místy, kde vám předplacenou kreditní kartu mohou poskytnout. Může se jednat o běžné bankovní domy, ale najdete ji také u dalších, například nebankovních institucí. Nabídka je široká, takže je z čeho vybírat.