Chcete uniknout finančním problémům?


My lidé jsme dnes už nesporně bytostně závislí na penězích. Bez peněz nedáme ani ránu, bez těch nemáme to, co potřebujeme k normální existenci. Ale nejen že někdy nemáme to, co se nabízí jedině za peníze, ale nemáme ani ty peníze. Inu, ne každý má to štěstí, aby si dost vydělal. A když si někdo dost nevydělá, má prostě smůlu. A aby se taková smůla zmírnila a následně i překonala, berou si lidé jako já a vy někdy půjčky. To, co nezvládnou financovat svými penězi, prostě financují penězi cizími a pouze vypůjčenými, což činí do doby, než se zase vzpamatují natolik, aby se uživili sami a zvládli i splácení takových vypůjčených finančních prostředků.
Nikdo ale neběhá za lidmi a půjčky jim nevnucuje. Jakkoliv by se to možná z některých reklam mohlo tak zdát. Když někdo potřebuje peníze půjčit, musí si svoji vysněnou půjčku vyhledat, musí oslovit jejího poskytovatele a splnit všechny podmínky spojené s takovou půjčkou, aby byla šance na její získání. A nejednou jsou s tím problémy. Protože ten z uchazečů o půjčku, který moc nevydělává a je zdiskreditován i nežádoucími záznamy v registrech dlužníků, obvykle moc šancí nemá. A něco se nahledá, než objeví někoho, kdo mu vyhoví.
Ale komplikací, kvůli nimž někdy někdo půjčku nedostane, bývá daleko víc. A proto byste si neměli dělat iluze, že pro vás bude získání půjčky hračkou a že si kvůli tomu nemusíte dělat těžkou hlavu. Raději vždy počítejte s tím, že to někdy jednou a někdy třeba ani opakovaně nevyjde. To se prostě stává. A pak hlavně neustávejte v hledání. Protože kdo hledá, ten také najde. A i vy tedy v případě finanční tísně nejspíše jednou najdete někoho, kdo vám půjčí. A to snad i docela výhodně.
Ale přesto by měly být půjčky raději až posledním voleným řešením. Protože tím člověk nikdy nezíská vlastní peníze. Má jen možnost využít peníze cizí. Za což pak musí zaplatit poplatky a úroky, čímž se takto získané finance navrch prodraží.