Expres půjčka

Jak už z názvu napovídá, expres půjčka bude něco extra rychlého. Jedná se tedy o půjčku, většinou sjednávanou na menší částky, kterou můžete vyřídit téměř okamžitě. Expres půjčky jsou oblíbeným produktem, protože máte peníze ihned a celé vyřizování netrvá dlouhé měsíce. Tyto půjčky jsou zde od toho, aby nám pomohly rychle překlenout špatné období, když nemáme dostatek financí na placení výdajů, nebo naopak i v případě, že si potřebujete půjčit na nějaký mimořádný výdaj, něco si koupit, novou televizi, lyže, elektrické kolo či cokoliv dalšího.
Místo názvu expres se můžete mnohdy setkat s názvem: Půjčka před výplatou, nebo půjčka do 30 minut. Za tento typ úvěru se totiž považuje půjčka, která je rychle sjednaná, to znamená, že na ni nebudete čekat dlouhé měsíce nebo týdny, ale jenom pár minut. Peníze vám společnost pošle na bankovní účet nebo předá formou hotovosti.
Kdo tyto půjčky poskytuje? Základními institucemi jsou samozřejmě banky, ale sekundují jim i nebankovní společnosti. Rychlou půjčku je tedy možné si zřídit jak v bance, kam přijdete osobně, tak i po internetu, tedy způsobem online. Záleží na tom, co více preferujete.

Na nic se nečeká, všechno je vyřízenéraz dva

U rychlé půjčky se přitom doba splatnosti může pohybovat odlišnou dobu. Některé společnosti ji poskytují i jako běžný úvěr. Klient si může půjčit od pár stovek až po několik desítek tisíc korun. Výhodné je to pro nečekané výdaje, nebo když si chcete něco pořídit navíc, na co zkrátka a dobře nemáte. Zároveň můžete splácet rok nebo dva a splácíte měsíčně pár stovek, v případě půjčení malé částky. Pokud byste si potřebovali půjčit už několik desítek tisíc, třeba 50 000 korun, je potřeba tam už počítat s navýšením splátky. V takovém případě je jasné, že už budete měsíčně splácet nějakou tu tisícikorunu. Předběžné kalkulačky se v tomto směru dají najít také na internetu. Každá společnost to může mít nastavené jinak. Pokud si však berete rychlou neboli express půjčku, nejedná se většinou o žádné horentní sumy, ale o půjčku tak do sta tisíc. Setkat se tedy můžete s rychlým vyřízením i do 10 minut nebo naopak s prodloužením doby splatnosti. Společnosti a banky se liší také částkou, kterou takto půjčují, proto je potřeba podívat se na všechny podmínky.
Samozřejmě je třeba nejprve posoudit, jaké mají banky či nebankovní společnosti podmínky. Lišit se mohou některými poplatky nebo úrokovou sazbou.