Firemní půjčka a úvěr

Založit si vlastní firmu a udržet ji v provozu, a navíc se ziskem není tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát. Někdo řekne, že je to brnkačka, vydělává tisíce, statisíce a milion, jiný se potýká s neúspěchem. Jestliže podnikatelé potřebují peníze, mohou si je taktéž půjčit, k tomu jsou určeny takzvané podnikatelské půjčky. Takže se v podstatě jedná o jiný název firemní půjčky. V některých případech mohou požadovat vyšší obnos financí, proto bychom se bavili o firemním úvěru, kde se bude ručit nemovitostí a můžeme získat například hypoteční úvěr pro podnikatele. Jestliže jste jednou podnikatel a máte své řemeslo nebo svou živnost v provozu čili ji provozujete, můžete si sjednat jakýkoliv typ podnikatelského úvěru nebo půjčky. Půjčky či úvěry se většinou sjednávají na IČ. Vždy se na vás bude pohlížet jako na podnikatele. Tyto půjčky mají jiné podmínky, než je tomu v případě obyčejných například spotřebitelských úvěrů. Sjednávají se u bankovních běžných institucí, ale také u nebankovních společností.

Investiční a provozní

U podnikatelských úvěrů se můžeme setkat s názvy investiční a provozní. Jedná se o dva základní typy podnikatelských úvěrů. Malé a střední podniky mohou využít úvěr, za který se zaručuje Evropský investiční fond.
Podnikatelé si samozřejmě některé z informací chtějí vypočítat. K tomu poslouží firemní úvěrová kalkulačka, kterou můžete najít na internetu u běžných poskytovatelů těchto úvěrů. Podobné kalkulačky dávají klientům pouze základní informace se základní sazbou. V případě, že by měl klient opravdu zájem o podnikatelský úvěr, měl by řádně prohlédnout všechny nabídky. Mohou se lišit v některých poplatcích či dalších podmínkách, proto je dobré porovnávat nabídky poskytovatelů podnikatelských úvěrů, a to jak bankovních, tak třeba i nebankovních institucí.
Dále do podnikatelských úvěrů můžeme zařadit i jiné formy půjčování financí jako jsou kreditní karty nebo kontokorentní úvěry.