Poskytovatelé nebankovních půjček

V posledních letech se propagují na trhu bankovnictví nejenom běžné banky, ale také nebankovní společnosti. Ty mají v posledních letech čím dál tím vyšší podíl na půjčkách. Nejenom banky, ale i nebankovní společnosti poskytují půjčky úvěry. Poskytovatelé nebankovních půjček se snaží držet krok s bankami a můžeme říct, že se, v oblasti bankovnictví, docela předhánění. Solidní podmínky tedy můžete najít jak u klasických bankovních institucí, tak také právě u nebankovních společností.
Nabídek je mnoho, proto je můžete porovnávat mezi nebankovními společnostmi a mezi bankami.

Nejsou bankami

Mezi nebankovní společnosti se samozřejmě řadí ty, které nejsou běžnými bankami. Ale i nebankovní společnosti mohou být významné a poskytovat klientům jisté preference, které klienti následně upřednostní. Nebankovní společnosti musí mít taktéž platné certifikáty a povolení půjčovat lidem peníze. Nebankovní společnosti se často označují jako soukromé. Klienti se u nich mohou setkat s mírnějším přístupem, než je tomu v bankách. Mnohdy tolerují záznamy v registrech dlužníků nebo i jisté problémy, jako jsou dluhy nebo exekuce. Klienti také v některých případech nemusí dokládat příjmy. V dřívějších dobách se do nebankovních takzvaných soukromých poskytovatelů mohl zařadit i člověk, který měl živnostenský list. To v dnešní době neplatí a musíte mít platné certifikáty. Každá nebankovní společnost poskytující půjčky a úvěry musí mít platnou licenci od České národní banky.
A jaké půjčky mohou nebankovní poskytovatelé sjednat s klienty? Klientovi mohou poskytnout jak spotřebitelský úvěr, tak podnikatelům také podnikatelský úvěr. Dále u nich sjednáte i hypotéku s dlouhou dobou splatnosti nebo i některé z rychlých krátkodobých půjček. Záleží tedy vždy na konkrétních potřebách. Jejich portfolio nabízených finančních možností je opravdu rozsáhlé a společností již na trhu funguje a operuje opravdu hodně, takže je z čeho vybírat.