Půjčka a úvěr pro osvč

OSVČ neboli zkratka názvů pro osobu samostatně výdělečně činnou. Co je to za osobu? Tato patří mezi podnikatele, jedná se tedy o formu podnikání. Půjčka pro osvč může mít různou podobu. Spadá samozřejmě do podnikatelských úvěrů a má mnoho možností. Například může být zastavena nemovitostí, v případě vysokých částek úvěrů, ale také nemusí, například když si berete pár tisíc, desítek tisíc nebo sto tisíc. U vysokých částek je lepší ručit nějakou nemovitostí, kvůli dalším podmínkám.
Co s penězi mohu udělat? Jelikož se jedná o podnikatelský úvěr, tak s financemi hradíte veškeré náležitosti spojené s Vaším podnikáním. Můžete tedy hradit běžné výdaje, faktury, nájmy, mzdy, poplatky, nákupy surovin, věcí, provozní náklady, administrativní poplatky, sociální a zdravotní, nákupy materiálů, služby spojené s podnikáním, ale také investice či dokonce dluhy. V této oblasti je nesčetně možností. Pro podobný úvěr si můžete jít do banky nebo je zde možnost zvolit nebankovní společnost.

Pro podnikatelský úvěr do banky či nebankovní společnosti?

Půjčky pro osvč poskytují banky i nebankovní společnosti. Zde se parametry mohou lišit. Zatímco v bance po Vás budou chtít IČ, daňové přiznání a možná i další potřebné doklady (nesmíte mít žádné dluhy u finančního úřadu, na zdravotní pojišťovně nebo na správě sociálního zabezpečení, budou vyžadovat různá potvrzení), nebankovní společnosti většinou vyžadují pouze IČ a nemusíte u nich ani dokládat příjmy. Živnostníci mohou využívat dalších podmínek u nebankovních společností, ty totiž mnohdy tolerují záznamy v registrech a půjčky se u nich dají vyřídit online, tedy metodou přes počítač. Peníze díky tomu můžete mít do druhého dne, v případě, že pospícháte, existují společnosti, které je zašlou ještě ten samý den. Záleží samozřejmě na částce, kterou si chcete půjčit. Nebankovní společnosti poskytují navíc i půjčky začínajícím podnikatelům, kdy ještě nemáte daňové přiznání. V tomto případě dokládáte podnikatelský záměr.