Revolvingový úvěr, co to je

Co je to revolvingový úvěr? Poměrně správná otázka, protože jej možná máte sjednány zrovna právě i Vy. Víte, s čím souvisí? Revolvingový úvěr je druh úvěru, který se může neustále obnovovat. Souvisí s kreditními kartami. Jestliže vlastníte nějakou kreditní kartu, pak je to jasné, máte zřízený i revolvingový úvěr, protože na kreditní kartě nemáte vlastní peníze, ale využíváte peníze z banky čili využíváte vlastně jakési půjčky, proto se mluví o úvěru, a právě tento se nazývá tímto krásným názvem jako revolvingový. Můžeme říct, že je to spotřebitelský úvěr, protože se tímto způsobem nedají půjčit miliony a bývá sjednáván na krátkou dobu a po nějaké době jej splatíme a opět jej můžeme čerpat. Jedná se tedy o jakýsi druh úvěru, který můžeme využívat opakovaně.
Úvěr se nemusí vyčerpat celý. Pomocí kreditní karty z něj můžete čerpat postupně a až jej vyčerpáte, tak peníze vrátíte a můžete začít znovu od začátku, opět čerpat a opět splácet. V dnešní době jsou tyto úvěry velice variabilní a existuje hned několik možností a různých společností, které poskytují tento typ úvěru.

Úvěr, který můžete mít neustále při ruce

Revolvingový úvěr nesouvisí s vaším běžným účtem. Tento způsob úvěru využívají zejména lidé, kteří nemají žádnou finanční rezervu. Peníze však tímto způsobem mohou mít stále při ruce, vlastně formou jakéhosi druhu úvěru. V mnohých případech je jeho zřízení zdarma, a pokud jej nevyužíváte, pak se většinou nic neplatí. Poplatky však nevynecháváme úplně, musíme je zmínit, protože jakmile si jednou peníze půjčíte, tak samozřejmě za to určité poplatky platit budete.
Shrnutí na závěr, peníze můžete čerpat postupně až do výše úvěru. Splácí se většinou v pravidelných intervalech. Záleží na konkrétních podmínkách, které si sjednáte ve smlouvě s příslušnou bankou či finanční institucí. Není vázán na váš běžný účet. K němu přísluší kreditní karta, pomocí které peníze čerpáte. Za zřízení se většinou nic neplatí, ani za to, pokud úvěr nevyužíváte. Může se jednat o jakýsi druh finanční rezervy.