Spotřebitelský úvěr lze zajistit

Spotřebitelské úvěry poskytují banky a nebankovní společnosti.
V případě spotřebitelského úvěru se může objevit otázka ohledně ručení. Pokud si klient chce vzít úvěr na nižší částku, pak nemusí ničím ručit. Vyšší částky ale mohou znamenat, že po klientovi bude vyžadováno ručení. Spotřebitelský úvěr na pár desítek tisíc nemusí být zajištěn žádnou nemovitostí, může být dokonce poskytnutý jako neúčelový čili si necháte peníze převést na účet nebo vyplatit v hotovosti a můžete s nimi naložit podle libosti, nikomu nic nedokazujete. Existuje i účelový spotřebitelský úvěr, například na koupi automobilu, kdy musíte doložit různé doklady, nebo na bydlení a opět dokládáte faktury.
Spotřebitelský úvěr lze zajistit nemovitostí. Může se jednat o dům, byt, pozemek nebo jiné nemovitosti.
Další z možností, jak zajistit spotřebitelský úvěr je pomocí takzvané třetí osoby. Například pokud nemáte dostatečnou výplatu, tak již v minulosti se stávalo, že Vám ručil někdo další. Většinou manželům ručili jejich rodiče ještě se svou výplatou nebo důchodem a tak podobně. V dnešní době to funguje stejně, takže klientovi může ručit další osoba svým výdělkem. Společně vstoupí do smlouvy a podepíší potřebné náležitosti.

Ručení pomocí nemovitosti nebo výplaty

Ručení neboli zástava je vyžadována u vyšších částek. Spotřebitelský úvěr totiž můžete sjednat na pár tisíc, několik desítek tisíc, ale i stovek tisíc až po milion nebo i na vyšší částku přes milion. Záleží pouze na podmínkách banky či nebankovní společnosti, a právě v případě milionu by jistě bylo vyžadováno ručení a zřejmě by se jednalo o účelový spotřebitelský úvěr například na bydlení nebo rekonstrukci. Tím mnohdy klient získá lepší podmínky nebo úrokovou sazbu, než pokud by ničím neručil. Pokud nemůžete ručit, pak zřejmě nedosáhnete na podobně vysokou částku. Pokud ano, můžete dát do zástavy jakoukoliv nemovitosti. Pokud se však řeší bydlení, sahá se mnohdy po jiných úvěrech, než je spotřebitelský.
Nejčastěji spotřebitelské úvěry využíváme na koupi běžných spotřebních věcí. Jedná se tedy většinou o nižší částky na běžné potřeby, jako jsou pračky, ledničky, televize nebo z finanční můžeme řešit ještě například i koupi automobilu. V případě ručení, můžete ručit nemovitostí nebo pomocí třetí osoby, která s Vámi podepíše smlouvy a bude ručit svým výdělkem.