Spotřebitelský úvěr na bydlení

Byt, dům, rekonstrukce nebo oprava, co vyhraje právě ve Vašem případě? Bydlení minimálně jednou za život zřejmě řešíme všichni. Někteří se rozhodnout pro bydlení v pronajatém bytě, ale jiní by chtěli byt svůj vlastní. Někoho to táhne do rodinného domečku, jiný by chtěl rovnou novostavbu. Někteří z nás preferují koupi staršího domku, který si mohou zrekonstruovat, jiné páry to řeším tím, že si přistaví část u rodičů nebo si zpraví podkroví, či takzvaně zvednou střechu, aby si mohli udělat v patře hezké bydlení. Je mnoho možností, do kterých se můžeme pustit, jenomže nám většinou něco na tak velkou akci chybí. Každému je hned jasné, že vlastní bydlení stojí spoustu „nejenom úsilí“, ale především také „financí“.  A to je u mnohých z nás kámen úrazu. Od toho jsou zde banky a nebankovní společnosti, které jsou s penězi připraveny. Důležité je, abyste na úvěr dosáhli.

Bydlení podle vlastních představ

Každý máme v hlavě vidinu, jak by mělo vypadat naše vysněné bydlení. Stačí se jen pustit do díla či do koupě, ale jak to udělat, když nemáme dostatek financí? V dnešní době už existují nejenom klasické hypotéky, u kterých ručíte nemovitostí, ale také spotřebitelské úvěry na bydlení. O co se tedy konkrétně jedná?
Spotřebitelský úvěr na bydlení je možnost, jak získat peníze pro koupi nemovitosti, domu či bytu, na opravy, různé rekonstrukce a podobně.
Spotřebitelské úvěry mohou a nemusí být zajištěny nemovitostí. Existují obě dvě verze a jsou platné. U klasické hypotéky musíte ručit vždy nemovitostí. Úvěry na bydlení většinou bývají spjaty s ručením. Ručí se nemovitostí, jako je dům, byt, pozemek či jiné nemovitosti nebo pomocí další osoby, která ručí například svou výplatou. Spotřebitelský úvěr na bydlení je samozřejmě účelový a peníze z něj můžete využít na bydlení. Klient může financovat koupi nebo rekonstrukci domu či bytu, je možné také pořízení členského podílu v případě bytu, další z možností je koupě pozemku, garáže, chaty, rekonstrukce a opravy objektů, nebo různé potřeby pro bydlení čili je možné pořízení i vybavení do domácnosti. V případě spotřebitelského úvěru můžete dostat i bez ručení poměrně vysokou částku například půl milionu.