Státní půjčka pro mladé rodiny

Státní půjčky v různých verzích se objevují každým rokem. Stát chce tímto krokem jaksi „zvýhodnit podmínky“, aby si mladí lidé mohli zařídit vlastní bydlení. Některé roky je o ně větší zájem, jiné je zájem menší. Půjčky na bydlení pro mladé rodiny znamenají samozřejmě peníze, které musíte využít v rámci bydlení čili na rekonstrukce, modernizace, nebo koupě bytu, či stavby nebo koupě domu.
Státní půjčka pro rok 2019 měla podmínky následující:
Státní půjčky pro mladé lidi se mohly poskytovat po celém území České republiky. Museli jste však splňovat základní podmínky. Jednou z nich je věk do 36 let. Pokud jste manželé nebo se nacházíte v registrovaném partnerství a má jeden z partnerů do 36 let, pak můžete o státní úvěr na bydlení žádat. Další z možností je případ, kdy nejste manželé ani registrovaní partneři, ale pečujete o dítě do 15 let. Opět musíte mít jeden z dvojice do 36 let.
Půjčka mladým rodinám se poskytuje v případě rekonstrukce, modernizace, koupě domu či bytu nebo pro výstavbu domu. A jak je to s částkami? Pokud by se jednalo o opravu, rekonstrukci či modernizaci bytu, můžete získat úvěr pro mladé rodiny na částku 300 000 Kč. To samé platí v případě jakékoli jiné rekonstrukce objektu i domu. Koupě bytu je už nákladnější, takže zde je možná částka až do výše milion dvě stě tisíc.  A co rodinné domky? V případě stavby domu nebo koupě domu můžete získat částku až dva miliony. Přičemž doba splatnosti by se měla pohybovat kolem 20 let, nejdéle 25 let.

Otázka bydlení

Otázka bydlení trápí mnohé z nás. Někteří ji mají vyřešenou ihned, jiní nad ní dlouhodobě spekulují. Není jednoduché se rozhodnout a uvázat se například vysokým úvěrem na 20 let. Pokud však chceme mít vlastní bydlení, rozhodně to stojí za to. Půjčky pro mladé rodiny se mají přiblížit lidem. Někteří je využijí, jiní ani na tyto podmínky nemusí dosáhnout. I v rámci půjčky pro mladé od státu, platíte samozřejmě půjčku i s úroky. U koupě domu nebo bytu či u výstavby domu je úvěr poskytnut do 80% celkové hodnoty nemovitosti. Státní úvěr musí být také zajištěn, a to buďto ručitelem (v případě rekonstrukce na nižší částku) nebo nemovitostí.