Cestovní pojištění k platební kartě

I když se ví, že poskytovatelé debetních a kreditních karet jsou pouhými zprostředkovateli cestovního pojištění, ví se také, že ale parametry pojištění u karet bývají jiné než ty, které vám nabízí pojišťovna.
Je potřeba si uvědomit, že takové pojištění u karty je spíše dlouhodobé pojištění než krátkodobá cestovní pojistka. Ke kartě nebudete pojišťovat jednotlivé výjezdy do zahraničí, ale taková pojistka zpravidla platí po celý rok a pojistka se platí z karty měsíčně.
příprava na cestování.jpg
Avšak rozsah pojištění se dle průzkumů jiných webů příliš neliší od nabídky pojišťovny. Pojistky k platebním kartám jsou však poskládané jako připravené balíčky a nemáte možnost si pojištění s různými faktory a výší pojistného krytí vybrat a zvolit dle vlastních požadavků.
Samozřejmostí jsou zde
·         léčebné výlohy s připojištěním úrazu
·         pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou třetí osobě
·         pojištění zavazadel
·         právní ochrana
·         pojištění storna
poutník na cestách.jpg
Výhody
Co se výhod týče, ke kartám bývají srozumitelnější a jasnější podmínky. Pokud třeba nevíte, kde všude budete cestovat, máte možnost prostě vybrat pojistku, která je platná ve všech zemích světa a nemusíte řešit, zda se jedná o pojistku v rámci Evropy, Afriky či zemí Ameriky.
I pro sportovce jsou podmínky těchto pojistek snazší na orientaci. Tyto balíčky totiž zpravidla zahrnují všechny varianty rekreačních sportů a není výjimkou, když kryjí i sporty rizikové.
Můžete si také vybrat prémiové balíčky, které automaticky kryjí na cestách i vaše rodinné příslušníky a případně můžete dokoupit také rodinný balíček kde máte stejné pojištění pro manžela/manželku, registrovaného partnera nebo druha a samozřejmostí jsou děti mladších osmnácti let.
Nevýhody
I když zní skoro jen pozitivně možnosti pojištění, samozřejmě jsou zde i nevýhody, mezi ně hlavně patří pojistné limity. Ty jsou podstatně nižší než u klasických druhů pojištění přes pojišťovnu.