Co je to TOTÁLNÍ HYPOTÉKA?

Proč je tento finanční produkt zajímavý a pro koho se hodí?

Jednak proto, že v momentě, kdy najdete vhodnou nemovitost právě pro vás, můžete čelit tomu, že vás realitní makléř či váš finanční poradce bude tlačit do hypotéky právě u své smluvní banky, bez ohledu na to, zda je to pro vás výhodné. Za druhé proto, že budete mnohem flexibilnější a rychlejší v koupi.
zákony a kladivo.jpg

Má totální hypotéka výhoda?

Na trhu s realitami poptávky vysoko převáží nabídku, takže člověk někdy nestihne vybranou nemovitost pořídit čistě z toho důvodu, že ho prostě předběhne někdo, kdo má peníze od své banky rychleji přiklepnuté. Tedy pokud máte totální hypotéku, můžete peníze ihned použít a prodejce i s vámi bude jednat jinak než v momentě, kdy teprve budete hypotéku vyřizovat a vlastně není jisté, zda vám ji vůbec vybraná banka schválí.

Atraktivitu tohoto úvěru také zvyšuje také cena, protože tento typ hypotéky má garantovanou sazbu.
žena s vějířem bankovek.jpg

Existují nevýhody?

Tak mezi nevýhody samozřejmě může patřit to, že při sjednávání totální hypotéky máte lhůtu pro zahájení čerpání úvěru. Takže je potřeba jednat na druhou stranu poměrně rychle, respektive hlídat si termíny a podmínky účelu.

Jedná se o výjimečný produkt?

Totální hypotéka je na trhu výjimečným produktem, proto jste možná ještě o této možnosti financování neslyšeli. Banky ho nenabízí z toho důvodu, že mají strach, že ho klienti nakonec nebudou čerpat a budou následovat sankce a poté ještě požadavky klientů na před-schválení úvěru, kde se bude měnit úroková sazba a všechny ostatní parametry. Prostě se klienti nakonec rozhodnou pro klasickou hypotéku, protože v tu chvíli pro ně zase bude zajímavější.

Pro koho se tedy nejlépe hodí a kdy má skutečný smysl?

Tento produkt se spíše hodí pro zákazníky, kteří vědí, že nemovitost mít budou a peníze potřebují předem mít. Například v momentě, kdy se projekty developerů nacházejí ve výstavbě.

Další možností, kdy se hodí totální hypotéka je, kdy chcete pořídit nemovitost koupí z veřejné dražby.