Co je vlastně mikropůjčka

Má vůbec smysl se zadlužit a zatížit svůj rozpočet splácením půjčky? Záleží samozřejmě na vašich finančních možnostech, ale dokud půjčku nesplatíte, musíte počítat s tím, že váš rodinný rozpočet bude po nějakou dobu výší splátky zatížen. Měly byste si proto rozmyslet, k jakému účelu chcete půjčené peníze využít.
stín mincí
Není dnes žádnou výjimkou, že o půjčky žádají ženy, které si chtějí nechat vylepšit svůj zevnějšek. Jde totiž o finančně velice nákladné operace, které se nezřídka vyšplhají až na několik desítek tisíc korun. Přesto je někdy jejich touha tak neukojitelná, že jsou ochotny se zadlužit i za cenu dlouhodobých a nevýhodně úročených splátek. Za bezchybný vzhled si dámy zkrátka pořádně připlatí. Potřebují-li, ale reprezentativní zevnějšek k výkonu svého povolání, bude využití úvěru zřejmě přínosné. Diskutabilní by byla otázka, zda vložená patrně vysoká investice bude odpovídat životnosti zákroku. Většina plastických a estetických pracovišť spolupracují s bankami, které úvěry a půjčky poskytují. Hned na místě obdržíte prvotní informace a kontakt kam se s žádostí o úvěr dostavit.
vyřizování půjčky
Výše psané se vztahuje na půjčení vyšších částek. Můžete se, ale dostat do situace, kdy budete potřebovat půjčit pouze několik tisíc a jen na krátkou dobu.
Takovou situaci máte možnost vyřešit mikropůjčkou zvanou krátkodobou půjčkou. Mikropůjčka nepatří tak úplně mezi standardní půjčky. Sjednává se pouze na dobu, která je kratší než jeden rok a na menší částky v řádu jen několika tisíc. Většinou si tak můžete vyřešit situaci, kdy potřebujete rychle získat menší obnos, ale zároveň ho chcete během několika dní splatit. Mikropůjčku si totiž můžete vzít třeba jen na čtrnáct dní. Nejčastěji se jedná o půjčky ve výši kolem pěti tisíc korun. Musíte, ale počítat s tím, že je vám poskytnuta krátká doba splatnosti a to se odrazí ve výši úrokové sazby.