Skryté nebezpečí mikropůjček

Mikropůjčkou v článku míním půjčku od kohokoli do výše pár tisíců, řekněme pěti. A většinou na krátké období splatnosti, do třiceti dnů. Naše srdce zaplesá a zajásá, kolik hodných lidí, tedy firem nám tento „malý“ peníz zapůjčí, aniž by chtěli nějaké složité papírování. Hle! Zde dokonce nabízí, že půjčí zcela zadarmo! Hurá, od něj si půjčíme.  A ne jednou! A již se jmete vyplnit formulář. Co to je tady dole, těmi písmenky, co jsou jako blechy? Hm, to bych četl dvě hodiny, navíc se mi nechce zvětšovat text. Bim bác, je to vyplněné a buch bim, peníze přistály na účtu. A bum a bum, za delší dobu vám na dveře buší exekutor. Herdek, co se stalo? Kde je chyba?
sedět na penězích
Tak nějak to celé probíhá, jen ten konec s exekutorem není nutný. Tomu se dá zabránit. A to tím, že si řádně přečtete VŠE, co je na webu toho, kdo vám půjčuje. Není-li tam nic, žádné podmínky ani ceník, rychle pryč. Ani nezkoušet. Nebezpečí je totiž vícero.
·        RPSN
·        Úrok
·        Sankce
·        Poplatky
finanční úspory

RPSN je největším chytákem. U mikropůjček nebývá výjimka, že dosahuje i tisíce procent. Někdy i desetitisíce.
Také úrok bývá šíleně vysoký i když se to nezdá. Většina společností jej v případě první půjčky nepožaduje, později pochopíte proč.
Pokud se opozdíte se splátkou, třeba jen i jediný den, dostanete takovou smluvní pokutu, že se vám protočí panenky.
Ani poplatky většinou napoprvé platit nebudete, ale pak ano, a to v takové výši, že si to budete hodně rozmýšlet.
Prostě, abych to celé shrnul, půjčka pěti tisícovek do výplaty vás může stát majlant. A to i když řádně splácíte. Půjčíte si pět, vracíte šest, v tom lepším případě. Jinak většinou šest a půl, nebo sedm. Jakékoli odložení většinou bývá možné, ale bude vás stát další peníze a to nemalé. Proto si každou mikropůjčku pečlivě rozvažte. A když píši pečlivě, míním tím skutečně pečlivě. Vždycky pamatujte na to, že vám věřitel nepůjčuje z dobrého srdce, ale že z vás chce vyrazit co nejvíce peněz navíc.