Co můžeme pojistit

Pojistit dnes můžeme opravdu téměř všechno. Od těch nejběžnějších věcí jako dům, auto, domácnost, drahé sbírky až po ty méně tradiční, jako je pojištění domácích zvířat, exotických rostlin nebo některých části těla a jiných kuriozit. Například hudebníci si mohou kromě rukou pojistit i své drahé hudební nástroje. V případě nenadálých pojistných událostí vám pojistka může pomoci při řešení vzniklých problémů.
pojištění čehokoli
Asi nejzákladnější pojistné všichni známe. Pojištění nemovitostí, vybavení domácnosti a podobně proti různým druhům škod. Ne všichni vědí, že společně s nemovitostí si můžete nechat pojistit například bonsaje, vzácné stromy nebo zahradní jezírka.
Pojistit si můžete nejen domácího mazlíčka, psa a kočku, ale exotická zvířata i rostliny, jejichž pořizovací cena není leckdy malá.
Vlastníte-li pejska, měli byste pojištění domácího mazlíčka zvážit. Náklady na veterinární léčbu jsou velmi vysoké. Pojištění nákladů na veterinární léčbu vám dá jistotu, že budete svému čtyřnohému příteli moci zajistit odpovídající veterinární léčení, aniž byste přišli na mizinu.

Kromě pojištění nákladů na léčbu pro jistotu sjednejte pojištění odpovědnosti za škody způsobené domácím mazlíčkem.
Pojištění odpovědnosti za škodu vás chrání při způsobení škody na zdraví či majetku, které vzniknou například při střetu s kolem, autem, chodcem nebo poničením zahrady souseda a podobně.
 pojistné smlouvy
Na pojištění bychom měli myslet také při vycestování do zahraničí, při některých nebezpečných sportech a při cyklistice. Způsobená dopravní nehoda na silnici vás v případě, že nebudete pojištěni, může vyjít dost draho.  Pojistit si můžete celou zahraniční expedici nebo drahé přístroje, s kterými se chystáte na cesty ať v tuzemsku tak v zahraničí. Pojistit můžete také invalidní vozík.
V případě cestování do zahraniční zvažte také pojištění zavazadel.