Investice do zlata

Slyšeli už jste někdy o tom, že někdo investoval do zlata? My si myslíme, že určitě ano. Takových lidí je totiž opravdu velké množství a razantně jich přibývá. Jedná se totiž o jednu z možností, jak uložit peníze, které zrovna nepotřebujete. Kolem investic do zlata ale koluje mnoho mýtů a věřte, že to není žádné terno, jak si mnozí myslí.
portrét fantazie
Určitě je každému z nás více než jasné, že zrovna zlato nemusí mít každý, kdo rád investuje v oblibě. Každý má jiný vztah a názor na budoucnost ekonomiky. V čím dál tím větším množství se ale objevuje kritika na investice do zlata, která je navíc mnohdy nelogická.
Je ale například pravdou to, že zlato nepřináší pravidelný výnos a dokonce ani nemůže. Myslete na to, že zlato je kov a ne firma, takže nemůže samo o sobě vytvářet žádnou přidanou hodnotu.
Ano, sice se zlato označuje za komoditu, ale tahle komodita je úplně jiná, než všechny ostatní. Pokud se ptáte, co zlato odlišuje, pak je to spotřeba. Pouze totiž 10% putuje do výroby a zbytek zůstává v užívání.
Dokonce i centrální banky se od zlata odvrátily. To, co platilo dříve je již minulostí. Centrální banky opravdu zlato prodávaly, ale od roku 2008 jej naopak nakupují.
Každý ví, že zlato není považováno za klasickou investici, ale je investicí rozumnou a kromě toho, že je podložena dobrými argumenty, je prověřena i stovkami let zkušeností.
zlaté řetízky
Pokud se sami sebe ptáte, jestli má zlato nyní smysl, pak je odpověď jednoduchá. Já osobně si myslím, že už dlouho nebylo prostředí tak pozitivní právě pro zlato, jako je právě teď.
Jestliže se rozhodujete, do čeho byste rádi investovali a právě zlato se vám nabízí, rozhodně to můžete vyzkoušet.
Věřte tomu nebo ne, ale jednou stejně dojde k tomu, že se zlato ukáže jako nenahraditelná součást portfolia.
Říká se, že kdo nic nezkusí, nic nezažije. Risk je přeci zisk, no ne?