Nové auto? Půjčte si!

Půjčování peněz je v dnešní době naprosto běžná věc. Mnoho domácností si vzalo půjčku například na vybavení domácnosti či na koupi nemovitosti. Poměrně velký obnos peněz budete potřebovat i při kupování nového vozidla. Buď si můžete peníze naspořit nebo si můžete půjčit. Je logické, že spoření takové částky Vám bude trvat o trochu déle než samotná půjčka, jelikož půjčku můžete mít na svém bankovním účtu do pár dnů, někdy i hodin. I to je výhodou úvěru.
Autopůjčku nabízí například Equa bank. Zde se jako u většiny dalších bankovních institucí mění výše úrokové míry a RPSN v závislosti na výši půjčky a době splácení. Pokud si půjčíte 50 000 Kč s dobou splácení 6 měsíců, úroková míra bude činit 10,9 % a RPSN 11,49 %. Výše měsíční splátky bude 8 601 Kč. Celkově pak zaplatíte 51 606 Kč. Na internetu se uvádí, že tato půjčka je osvobozena od poplatků.
pytel dluhů
Možná se Vám zdá, že v případě autopůjčky je částka 50 000 Kč nízká. Koukněme se tedy na vyšší částku, například 250 000 Kč. Doba splácení je zde nastavená na 60 měsíců, úroková míra činí 9,9 % a RPSN 10,37 %. Celková částka, kterou budete muset zaplatit je 318 000 Kč. Už to vidíte? Je to jednoduché a logické. Čím vyšší doba splácení, tím více na půjčce přeplatíte.
Ideální půjčku si musíte najít sami. Zde šlo pouze o ilustrativní příklad. Je jasné, že každá banka bude mít jinou výši úrokové míry a RPSN. U některých budete muset platit různé poplatky, někde jinde zase ne.
Výhody
·         Rychlé získání půjčky
·         Možnost získání dárku navíc
·         Možnost sjednání půjčky online
Nevýhody
·         Při vyšší době splácení přeplatíte více peněz.
·         Splátky mohou být příliš vysoké
Co musíte pro získání půjčky splnit?
·         Pravidelný příjem
·         Trvalý pobyt na území ČR
·         Plnoletost
·         Peníze musíte utratit za nákup automobilu
luxusní interiér vozu
Pokud na koupi auta nijak zvlášť nespěcháte, zvolte raději možnost spoření. Vyhnete se tak povinnosti splácení, což může být pro některé obrovský závazek.