Jak funguje kreditní karta

Kreditních karet je v České republice mezi lidmi více jak dva miliony, i přesto se však stále stává, že si kreditní a zejména platební kartu pleteme, protože každé kartě, kterou vidíme, říkáme kreditní karta. Jenomže toto označení náleží pouze jedné z nich.
Kreditní karta může být Visa, MasterCard, American Express a Diners Club. Je spojená s revolvingovým úvěrem. Slouží tedy k čerpání půjčky. Na kreditní kartě tedy nemáte vlastní peníze, ale čerpáte takzvaně půjčku. Takže můžete postupně splácet a čerpat peníze. Jak můžete tuto kartu dále využívat?

Co všechno dnešní společnosti v rámci kreditních karet nabízí?

Kreditní karta má v současnosti spoustu dalších vlastností, které může běžný člověk využít. Je spojená s různými bonusy. Některé z nich nejsou nijak významné, ale u některých společností se můžete setkat s výhodnými nabídkami.
V reálném životě můžete s kreditní kartou platit u nás i v zahraničí. Je možné s ní nakupovat po internetu. Provádět platební příkazy pomocí bankomatu. Vybírat z bankomatů. Můžete také získat slevy u konkrétních vybraných partnerů, kde s kreditní kartou budete platit. U vybraných prodejců, kteří podporují placení Cashback, můžete získat pár procent zpět z utracených peněz.
Banka vám poskytuje půjčku. Jedná se o revolvingový úvěr, který musíte splatit. Pokud splatíte dlužnou částku v určitém období a stihnete to do 45 nebo 55 dní, pak neplatíte úrok. Tato doba se považuje za takzvané bezúročné období. Každá banka či jiná společnost to může mít nastavené jinak, takže je potřeba si tuto dobu pohlídat. Pokud však peníze do té doby vrátíte, neplatíte úroky. Ovšem nevyhnete se například poplatku za vedení karty. Bývá to kolem 50 korun měsíčně. Některé společnosti i v tomto ohledu vychází klientům vstříc a tento poplatek jim neúčtují, pokud například utratíte s kreditní kartou pár tisíc za měsíc. V obchodech můžete mít na kreditní kartu určité slevy. Využití Cashbacku nemusí probíhat vždy na základě procent vrácených v penězích zpátky na účet, ale může se jednat o převádění peněz na body, za které vám následně banka či jiná finanční společnost poskytne nějaké zboží. Můžeme mluvit o jakémsi druhu věrnostních programů. Samozřejmě s přihlédnutím na konkrétní společnost, u které si kreditku zřídíte.