Japonská půjčka

O japonské půjčce se již mnohokrát psalo. V posledních době se jedná o jakousi novinku na trhu v oblasti půjček, ale i tato je již pár let zavedená. O japonské půjčce se často píše mnohé, avšak většinou v pozitivním slova smyslu. Jedná se totiž o takzvanou mikropůjčku, jak ji často společnosti nebo banky označují.
Jaké jsou její podmínky?
Otázkou zůstává, kolik si vlastně můžeme takto půjčit, když jsme zmínili název mikropůjčka a každý samozřejmě ví, že slovo mikro znamená něco opravdu malého. Oficiálně samozřejmě nemůžeme sdělit, na jak vysokou částku se můžete dostat, protože to je u každé společnosti jiné. Běžně se však můžete setkat s půjčkou do 15 000 korun, a to u mnohých společností, ale nejsou výjimkou ani padesáti tisícové částky. Záleží na konkrétní společnosti, od které byste si chtěli půjčit. Rozumné je v tomto ohledu porovnávat nabídky, můžete se totiž setkat s různými skutečnostmi. Lišit se mohou také v poplatcích. Všechny údaje by měly uvádět ihned v základním znění.
Kdo ji poskytuje?
S většinou těchto úvěrů se setkáváme v souvislosti s nebankovními institucemi. Nebankovní instituce jsou poměrně na vzestupu a nabízí i mnoho dalších podobných produktů, které si lidé mohou sjednávat rychle a bez složitého papírování. Některé rychlé půjčky mohou sjednat i do 15 minut, což můžeme říct, že je opravdu rychlé. V minulosti bychom se s něčím podobným jen těžko setkali. Vyřizování bylo často zdlouhavé a konkurence mizivá, ale v dnešní době se i nebankovní společnosti musí činit, aby udržely krok a tempo s bankovními institucemi, případně nabídly něco jiného.

Schvalování téměř okamžitě

I v rámci schvalování se tyto úvěry dostaly velice daleko. Schválení totiž většinou pobíhá online. Vyplníte žádost na internetu již od konkrétní společnosti. Kontaktování může probíhat také po telefonu. Zadáte veškeré údaje, smlouva se následně často posílá například na email, abyste si ji mohli pořádně prostudovat. Jakmile ji schválíte, zašlou vám peníze na účet.
Jistě se budete ptát, jaká bude doba splatnosti. V mnohých případech se jedná pouze o 30 dní. Tímto způsobem se totiž půjčují poměrně nízké částky (pár tisíc), ovšem i tato doba splatnosti se může lišit v závislosti na různých společnostech, které vám peníze poskytnou. Pokud byste narazili a chtěli si tímto způsobem půjčit více financí, například až zmíněných 50 000 korun, pak se jistě bude lišit i doba splatnosti, aby byla přiměřená, takže bude nastavená například až na 4 roky. Pouze informativní příklad.