Jste v registru dlužníků

Podivujete se nad tím, že je někdo zapsán v registru dlužníků a máte pocit, že vám se to rozhodně stát nemůže? Nebuďte si tak jistí. Zápis v centrálním registru dlužníků můžete mít, aniž byste o tom věděli. Stane se to, ale jen v případě legislativní chyby.
Dlužné částky zapsaných dlužníků se mohou pohybovat už od několika stovek korun až po miliardu.
prázdné kapsy
Může se vám stát, že zapomenete uhradit splátku za telefonní služby. Určitě se, ale nemusíte obávat, že po první neuhrazené splátce budete okamžitě zapsáni do centrálního registru dlužníků. Zápis do registru se většinou provádí například v případě neuhrané platby u telefonního operátora až po třech neuhrazených splátkách, dále když neuhrazená částka přesáhne 500 Kč nebo když nesplácíte spotřebitelský úvěr, hypotéku, leasingové splátky a podobně.
V případě, že zažádáte o jakoukoli půjčku nebo úvěr a zjistíte, že žádost je vám zamítnuta právě pro zápis v registru dlužníků bude vás určitě zajímat, kdo vás nechal do registru zapsat.
Veškeré informace najdete na stránkách Centrálního registru dlužníků SOLUS. Můžete si vybrat ze tří možností. Buď si necháte výpis z registru zaslat SMS nebo si zažádáte písemně. Počítejte s tím, že v případě, kdy jste se rozhodli požádat o výpis písemně, nesmí na žádosti chybět ověřený podpis. Nebo vám na žádost bude poskytnut výpis online. Služba je zpoplatněna bez ohledu na to jaký druh žádosti, ale vy se dozvíte, kdo vás do registru nechal zapsat.
peníze ve svěráku
Jak dlouho budete mít zápis v registru?
Bohužel zápis v registru je na několik let. Většinou doba zápisu trvá 3 až 4 roky. Po tuto dobu budete značně omezeni v případě, že si chcete zažádat o půjčku. Věřte, že zápis v registru vám to velmi znesnadní.
Vaše záznamy budou vymazány, ale jen v případě, že své dluhy zcela uhradíte. Nezapomínejte tedy raději své závazky platit včas.