Jste ve zkušební nebo ve výpovědní lhůtě?!

Pojďme se teď podívat na první důvod, který může být (a pravděpodobně jím také bude) důvodem proto, abyste hypotéku od banky nezískali a vaše žádost byla obratem smetena ze stolu. Samozřejmě důvodů může být hodně, to každý, kdo si prošel procesem schvalování hypotéky zná, ale pro začátečníka, který hledá první informace, může být tento první  důvod zásadní. Pokud tedy chcete žádat o hypotéku vězte, že žádná banka se nebude vaší žádostí zabývat od momentu, kdy zjistí, že jste ve zkušební lhůtě a nebo ve výpovědní lhůtě.
psaní na tabuli
•   Zkušební lhůta při novém pracovního poměru
Může se stát, že jste získali novou práci, máte radost z vysokých příjmů, vidíte svoji budoucnost růžově a nechcete tedy dál odkládat možnost bydlení ve svém.
sezení nad pc
Pak se tedy rozhodnete pro získání hypotéky. Pakliže zajdete do banky s žádostí o poskytnutí hypotéky, obratem vám dají formulář, který ponesete do práce. Do něj pak vypíšete vy i váš zaměstnavatel požadované položky. S tímto formulářem se pak vrátíte do banky a jednání pokračuje. Ovšem pouze do momentu, kdy není ve formuláři vyznačeno, že jste ve zkušební lhůtě. Pokud tomu tak je, zaměstnavatel má povinnosti toto vyznačit ve formuláři. A pokud toto vyznačeno ve formuláři je, můžete se spolehnout, že tímto je vaše žádost ukončena, pohřbena mezi ostatní neúspěšné a jste bez šance.
Nepomůže vám ani to, že byste se se zaměstnavatelem dohodli na zkrácení této lhůty, protože banka si také kontroluje dobu trvání pracovního poměru a pokud jste zaměstnáni na pracovní poměr na dobou neurčitou, ale kratší dobu, než tři měsíce, stejně žádost smete ze stolu.
zmuchlaný papír
•   Výpovědní lhůta
Stejné v podstatě to je, pokud jste zaměstnáni na dobu neurčitou, ale již vám běží výpovědní lhůta. Pokud zaměstnavatel do formuláře o potvrzení pracovního poměru a výše příjmu zadá, že jste ve výpovědní lhůtě, což je jeho povinností, můžete se spolehnout, že tímto proces schvalování hypotéky pro vás skončil. Je znám jeden případ, kdy banka tuto skutečnost akceptovala a to v případě, kdy manažer s měsíčním stotisícovým platem končil ve firmě a součástí výpovědi bylo dvanáct měsíčních výplat, jako náhrada za nemožnost okamžitě pracovat v oboru kvůli konkurenční doložce.