Zlaté a platinové kreditní karty

Pro koho jsou tyto kreditní karty určeny?
 
Takové kreditní karty nejsou určitě pro každého. Většinou jsou zde vysoké limit od 100 000 Kčdo 500 000 Kč a někdy i více. Tyto kreditní karty jsou určeny hlavně pro “bonitní” klienty s určitým příjmem, který je potřeba většinou doložit.  U takové karty jsou často i poplatky za vedení. Mnohdy tyto kreditní karty nejsou ani v klasické nabídce finanční instituce, ale jsou pouze na žádost klienta, která se posuzuje podle jiných parametrů oproti žádosti o klasickou kreditní kartu.
otevřená peněženka
Doporučuje se pro lidi, kteří mají příjem zhruba od 50 000 Kč čistého více. Jinak jsou parametry dost stejné jako u jiné kreditní karty, ale nemusí zde být poplatek za vedení. Většinou takovým klientům nejde až tak o poplatky, ale o další služby. Neřeší většinou ani úroky, jen čerpají a často ani nesplácí v bezúročném období. Znám to z vlastní zkušenosti v rámci práce v bance.
 
Jaké jsou výhody takových kreditních karet?
 
Mohou zde být různé benefity. Často zde bývá už v ceně karty nějaké prestižní pojištění a velice často i cestovní rodinné pojištění. Jsou zde VIP služby – vstup do gold salonku na letišti, speciální odbavení, různé doplňkové služby v rámci golfových destinací a mnoho dalšího. Každá společnost může mít jiné výhody. Určitě je dobré se na výhody podívat. Jsou zde i slevy za platbu kreditní kartou u vybraných obchodníků. V rámci VIP balíčku může být taková karta vedena bez poplatku. Výhodou je také vysoký kreditní limit. Většina klientů, kteří si takovou kartu zřídí platí i jednorázově velké částky a vysoký limit je v tomto případě ideální. Je zde také možnost převodu peněz na běžný účet. V tomto případě je potřeba se přesvědčit o tom, zda je při takové operaci účtován úrok. Protože při převodu peněz na běžný účet většinou bývá úroková sazba až kolem 29,99% ročně. Ovšem v tomto případě zde mohou být i speciální splátkové programy. Je potřeba se informovat v konkrétní finanční instituci.
 bezhotovostní platba
Rozhodně zlatou či platinovou kreditní kartu doporučuji lidem s velkým příjmem a lidem, kteří tzv. “točí peníze”. Zde lze hodně ušetřit při platbách. Lidem, kteří nemají tak vysoký příjem nedoporučuji si tuto prestižní kartu zakládat. Člověka to potom může lákat k velkému utrácení díky vysokému kreditnímu limitu. Pamatujte si, že vždy je potřeba částku zase doplatit.