Kam si zajít pro půjčku?

Tato otázka trápí všechny, kteří si potřebují půjčit peníze např. na auto, motorku, dovolenou, zuby, vybavení domu apod. Podívejte se níže, kam všude můžete zajít či koho kontaktovat.
prst na otazníku

Banka

Na tu se obraťte v případě, že jste spíše konzervativní typ, máte raději osobní jednání  nebo si chcete půjčit vyšší částku. Můžete využít banku, kde již máte účet. Tato banka zná Vaši historii a je jí lépe dostupná Vaše bonita. Každopádně to neznamená, že bude mít přímo pro Vás ty nejvýhodnější podmínky.

Nebankovní společnosti

Jsou to společnosti, které od ČNB (České národní banky) získaly licenci k poskytování úvěrů. Od 1.12.2016 mají tyto společnosti přísnější podmínky nejen pro poskytování, ale i pro schvalování půjček. Mívají sice vyšší úroky nebo jiné poplatky, ovšem stále se na ně obrací lidé, kteří pochybují o své bonitě.

Internet

Tento typ poskytování úvěru je určen lidem, kteří nemají problém vyplnit si vše sami, zaslat potřebné dokumenty e-mailem apod. Nevýhodou je, že internet je zaplaven spoustou nabídek na půjčky, mikropůjčky, rychlé půjčky. Je pak těžké se v nich zorientovat. Naopak výhodou je internetová kalkulačka, která Vám za chvilku vyhodnotí, která banka či společnost jsou pro Vás nejlepší. Neobsahuje ale úplně všechny poskytovatele.
pracovní hovor

Rodina, známí

Zde pozor. Nejednou se stalo, že půjčování peněz v rodině narušilo její harmonické vztahy. Proto tuto možnost volte pouze tehdy, pokud jste si naprosto jistí, že svému závazku můžete opravdu dostát. Raději si mezi sebou sepište smlouvu. Nemusíte chodit ani za právníkem, stačí si na Czech POINTu ověřit podpisy.
 
Jednoduše řečeno, pokud se rozhodujete, kam zajít, zamyslete se nad těmito body:
·         kolik si chci půjčit (u vyšších částek je lepší zvolit osobní jednání)?
·         za jak dlouho chci mít peníze?
·         jaké dokumenty potřebuji k získání půjčky?
·         věřím více bance, internetu, nebankovní společnosti?

 

Ať už se rozhodnete jakkoliv, mějte na paměti, že půjčka je závazek, který musíte každý měsíc splácet. Dobře si vše promyslete a najděte si ty nejlepší podmínky přímo pro Vás.  Půjčkové kalkulačky Vám mohou hodně pomoci a napovědět. Můžete tomu také věnovat více času a obejít si společnosti, které půjčky poskytují.