Kdy je správný čas pro využití překlenovacího úvěru?

Jsou mezi námi sice lidé, kteří mají na účtu dostatečnou finanční rezervu a nemusí renovace a rekonstrukce bydlení řešit za využití finanční půjčky. Přesto většina lidí řeší opačný problém. Rádi by své bydlení vylepšili, ale nemají k tomu dostatečné finance, a tak váhají a realizaci svých plánů odkládají. Pokud se však už pro půjčku rozhodnou, nabízí se celá řada možností, jak ji uskutečnit. My se tentokrát zaměříme na výhody a nevýhody překlenovacích úvěrů.
prosklená stěna
Co musíte zvážit před žádostí o poskytnutí úvěru?
·         Účel úvěru
·         Výši úvěru a výši splátek
·         Délku splácení úvěru
·         Čím budete ručit a zda jste případně ochotni ručit nemovitostí
·         Jak velká a náročná bude rekonstrukce
mince ve sklenici
Pokud se rozhodnete půjčit, uvědomte si, jak dlouho budete danou sumu splácet a kolik let s ní budete muset počítat v rodinném rozpočtu.
Jak stanovit výšku požadovaného úvěru?
Chcete-li například rekonstruovat kuchyni, sepište si, co vše budete pořizovat nové a kolik budou jednotlivé spotřebiče a vybavení stát. Dále nezapomeňte započítat náklady za stavební práce. Všechny částky sečtěte a určitě počítejte s tím, že konečné náklady budou spíš vyšší, než jste na začátku rekonstrukce počítali.
Jaké jsou výhody a nevýhody překlenovacího úvěru?
U překlenovacích úvěrů bývají nižší úrokové sazby, pohybují se podle typy a výšky úvěru mezi třemi až zhruba šesti procenty. Musíte si dát ale pozor na to, že u tohoto typu úvěru musíte doložit skutečné využití peněz, a to výhradně na bydlení. Prakticky to není nic složitého, dokládá se to pomocí faktur a složenek.
kočárky pro panenky
Účelovost tohoto úvěru je poměrně široká a jsou v něm zahrnuty jak stavební práce, tak stavební materiál a i vybavení domácnosti. Pokud si nejste ve finanční oblasti příliš jistí, můžete využít rad finančního poradce, který Vám pomůže s výběrem pro Vás nejvhodnějšího úvěru. Dále Vás seznámí se všemi podmínkami úvěru, vysvětlí Vám nejasnosti a poučí Vás o možných rizikách. Rozhodně si berte úvěr od ověřených společností, abyste nenaletěli nějakým lichvářům a místo nového bydlení Vám nezbyly jen oči pro pláč a velké dluhy.