Konsolidace a sloučení půjčky a úvěru pro problémové klienty

Konsolidace je běžná věc. Poskytuje se v rámci bankovních i nebankovních společností. Můžete si přijít zažádat o konsolidaci do klasické banky i do nebankovní společnosti, kde se většinou vše vyřizuje online. Sloučením více půjček do jedné často snížíme měsíční splátky, dobu splatnosti nebo další poplatky. Může se snížit úroková sazba, ale v některých případech se může navýšit doba splatnosti. Je potřeba podívat se na konkrétní nabídky společností, protože podmínky se mohou lišit.
Jak je to ale s konsolidací pro problémové klienty? Všechno není jenom černé a bílé, takže pokud splácíme, můžete si zajistit slušnou konsolidaci a ušetřit měsíčně dokonce i vysoké částky, ale co v případě, že máte nějaké finanční problémy? Právě za takzvané problémové klienty se považují lidé, kteří mají nějaké finanční problémy. Často se jedná o klienty, kteří neplatí své dluhy či jiné závazky. Můžete se setkat i s názvem „neplatiči“. Pokud měsíční splátky nebudete nějakou dobu splácet, budou vás považovat za problémového čili neplatiče. Do špatné situace se můžete dostat svým vlastní nebo i cizím zaviněním. Proto se ale tito klienti nemusí házet hned do jednoho pytle. V případě konsolidace to neplatí, a proto je možné sloučení půjček i pro tyto „problémové klienty“.

Pro někoho vysvobození

Právě pro tyto klienty, kteří již dříve nedokázali své závazky a dluhy splácet, to může být forma takzvaného „vysvobození“. Společnost – věřitel, která jim poskytne půjčku nebo úvěr formou konsolidace jim může snížit měsíční splátky. Díky tomu třeba klient bude moci měsíční částku splátky nadále splácet a nebude mít výraznější problémy čili se nebude kvůli této „další půjčce“ ovšem zastřešující všechny předešlé, dostávat do dluhových pastí. Konsolidací se sníží počet plateb a také různé poplatky. Může se snížit měsíční splátka. Většinou se s konsolidací pro problémové klienty můžete setkat u nebankovních společností, které jsou vůči „neplatičům“ tolerantnější.