Kontokorentní úvěr

Dalším často skloňovaným výrazem je kontokorent. Využít či nevyužít této možnosti? Zařídit či nezařídit si tuto možnost, jít na účtu do mínusu? Ano, kontokorentní úvěr znamená, že na svém bankovním účtu můžete jít do mínusu. Tuto službu však nemůže využít úplně každý, když si náhodou najednou z ničemnic vzpomenete, že nemáte na svém účtu už žádné peníze, a ještě byste potřebovali něco zaplatit. Tímto způsobem to opravdu nefunguje, musíte jej mít zřízený a povolený bankou. Většina bank jej nabízí v rámci běžného účtu. Mohou vám tedy hned při zřizování běžného účtu nabídnout kontokorent – tedy možnost, jít na účtu do mínusu. Pokud kývnete, zřízení bývá zdarma, za tuto službu většinou nic neplatíte až do doby, než skutečně peníze využijete a na svém účtu půjdete takzvaně do mínusu. Proč se můžete setkat s názvem kontokorent i kontokorentní úvěr? Kontokorent je běžný název, a pokud k němu přidáte pojem úvěr, znamená to, že se vlastně jedná o půjčku, proto se v některých případech můžete setkat i s tímto pojmem, protože se vlastně jedná o jakýsi druh „půjčky“, kterou musíte samozřejmě splatit.

Další podmínky kontokorentu

A jak je to tedy s dalšími podmínkami? Zmínili jsme splácení, takže si můžeme sdělit, jak je to se splácením. Většinou se úvěr splatí tehdy, jakmile jste na účtu v plusu nebo alespoň na nule. Jakmile vám tedy přijde na účet výplata jeden měsíc nebo druhý měsíc a už budete v plusu, máte kontokorent splacený. Dejte si však pozor na lhůty a doby splatnosti. V některých případech se můžete setkat s povinností splatit kontokorent do jisté doby, například do půl roku, nebo u jiných bank například do jednoho roku, pokud by tomu bylo ještě jinak, musíte si tuto dobu pohlídat. Zřejmě by vás za to nepopravili, ale mohly by vám naskočit opravdu vysoké penále za nedodržení podmínek.
Do dalších podmínek můžeme zařadit také výši tohoto úvěru. Kolik můžeme přečerpat do mínusu? To je ta správná otázka. Bankovní společnosti většinou povolují dvojnásobek až trojnásobek příjmu. Na dnešním trhu je více bankovních společností, které tuto službu poskytují, takže se můžete podívat na podmínky každé z nich a vybrat si pro vás typ, který vám bude vyhovovat nejvíce.