Kontokorentní úvěr

Kontokorentní úvěr

Kontokorent je poskytován jako doplněk ke klasickým běžným bankovním účtům. Pokud se rozhodnete pro sjednání kontokorentu, tak na vás čeká řada novinek. Budete moci zajít na svém bankovním účtu do mínusu, nebudete si muset hlídat, zda máte na účtu dostatečný obnos peněz, který je potřeba. Můžete jít do mínusu kdykoliv a také opakovaně, bez nějakého omezení.

Peníze, které jste si od své banky tímto způsobem půjčili, musíte samozřejmě vrátit. Jedná se v tomto případě o úvěr krátkodobý, tudíž se doba splatnosti pohybuje nejčastěji okolo jednoho roku, vše ale záleží na konkrétní bankovní instituci a na jejich podmínkách, které se mohou lišit.

 

 

Výhody kontokorentu

Kontokorentní úvěr má pro běžné uživatele spoustu výhod. Velikou výhodou je to, že máte neustále k dispozici neomezené množství peněz. Veškeré trvalé příkazy a další platby, které jsou nezbytně nutné, vždy budou odeslány, nezávisle na tom, zda máte požadované peníze na účtu.
Velikou výhodu představuje i to, že platíte úroky pouze za tu dobu, kdy úvěr čerpáte. V praxi to znamená, že pokud budete mít peníze půjčené dva dny, budete platit úrok pouze za tyto dva dny.
Díky kontokorentu se nedostanete do finanční nouze, je jedno, zda vám přijde výplata o tři dny později, nic se v tomto případě neděje. Můžete si vybrat požadované prostředky, které následně splatíte. Je to možnost, jak řešit krátkou absenci peněz, které nutně potřebujete.

Co se týče nevýhod, jedinou větší nevýhodou kontokorentu je snad jenom ten fakt, že se jedná o půjčku, která nás vyjde dráž, co se týče úroků. Je to ale zkrátka rádoby malá daň za to, že tento typ úvěru můžeme získat tak snadno a nemusíme se ani nijak prokazovat.

Kontokorent je nabízený k bankovním účtům, tudíž každý, kdo je vlastníkem klasického účtu, má možnost získat tento praktický úvěr, který může krátkodobě pomoci zcela každému.