Konzervativní způsob investice

Podle odborníků jsou stále oblíbenou formou investování, pořizování nájemních bytů a domů.  Způsob investice do nájemního bytu, je podle odborníků ten, který je považován za nejkonzervativnější. Lidé, kteří takto investují jsou přesvědčeni, že vydělávat na něčem, co je vlastně stále jejich majetkem, což nájemní byt je, je to nejlepší, co mohou pro své zvýšení příjmů udělat. Na jednu stranu mají pravdu, ale musí všechno šlapat jako hodinky.

o   Zakoupený byt musí být v perfektním stavu. Pokud není, jsou nutné investice a o výši investic se protáhne délka návratnosti. Představte si, jak vstoupíte do bytu, kde opadává omítka a nefungují spotřebiče, pokud tam vůbec jsou. Mnohem horší ale může být, když nejsou funkční kabeláže, odpady a vodovodní rozvody. Pak potřebujete minimálně tři odborníky – profese, kteří dají byt do pořádku. Finance mohou být dosti vysoké.

o   Mít vlastní peníze. Buď naspořené, nebo darované, zděděné, ale prostě svoje. Pokud si musíte půjčit, už se zase více zatížíte a návratnost je delší. Ale jde to samozřejmě také, pomocí hypotéky, půjčky, spoření.

o   Najít spolehlivého nájemníka. A tady bývá velmi často problém. Najít totiž spolehlivého člověka nebo dokonce celou rodinu, u které je mimochodem pravděpodobné, že se zdrží v bytě déle, je opravdu dokonalé umění. Nejlepší jsou doporučení, ale ta fungují jen náhodně.

Většinou je to buď mladá rodina, která hledá bydlení poprvé. Nebo se jedná o páry, či jednotlivce, kteří se stěhují za prací a ty nikdo nezná. Každopádně je výhra, když narazíte na spolehlivé nájemníky.
Když přihlédneme k možnosti spolehlivých nájemníků, i tak je návratnost velmi dlouhá. Měli bychom si rozmyslet, zda opravdu tento způsob chceme a zda jsme si vědomi, Pokud máme vlastní peníze na koupi a pak opravdu profitujeme z nájmu, je to pro investování ideální řešení.