Kreditní karta bez doložení příjmu

Jestliže nemůžete doložit svůj příjem, bude pro vás těžké kreditku získat. Zabýváme se nyní tématem, které úzce souvisí s úvěrem a kreditní kartou, takže si jen lehce naznačíme, co je vlastně kreditní karta a proč se vztahuje k úvěru. Kreditní karta je ta, kterou získáte společně sjednanou s revolvingovým úvěrem. Takzvanou kreditku totiž získáte proto, abyste s ní mohli platit všechno potřebné, aniž byste na ni měli vlastní peníze. Využíváte totiž úvěru, který následně splatíte, takže na kreditce nemáte vlastní peníze.
Pokud však nemůžete doložit svůj příjem, může být pro vás získání úvěru a kreditní karty o něco těžší, než je tomu v případě, že máte pravidelný příjem, který můžete prokázat. Bankovní společnosti vždy vyžadují nějakou záruku, takže se můžete setkat s tím, že vám možná nebudou chtít takovýto typ úvěru, spojený s kreditní kartou, poskytnout. Těžší to v tomto ohledu mají například živnostníci, kteří mají nepravidelný příjem a nemohou žádný stabilní dokázat. Obrátit se vždy můžete na svou banku, kde máte zajištěný běžný účet. Tam banka vidí vaše transakce, takže by vám mohla vyhovět.

Existují i jiné možnosti?

Jak tedy získat kreditní kartu bez potvrzení o příjmu? Další z možností je obrátit se na nebankovní společnosti. Některé z nich neprověřují, jestli má klient opravdu stabilní příjem, takže vám tento typ úvěru s kreditní kartou mohou poskytnout. V takovémto případě můžete narazit také na kreditní kartu bez registru. To znamená, že existují společnosti, které si nebudou prověřovat ani vaši osobu a můžete úvěr s kreditkou získat i přesto, že například již máte záznam v některém z registru dlužníků.
Kreditní karta bez doložení příjmu může být sjednaná u nebankovních společností. Některé mohou skýtat různé bonusy, akce a slevy, jiné jsou stále spojeny s vysokými poplatky. Zatím můžete porovnávat jenom pár produktů, protože ne všechny nebankovní společnosti poskytují tyto možnosti, takže na trhu jich není příliš.