Kreditní karty

Kreditní karty

Lidé si chtějí v dnešní době dopřát co největší pohodlí. Pohodlí plyne z finančního obnosu, který ale mnoha lidem bohužel chybí. Proto se mnohdy lidé uchylují k řešení, kterým může být kreditní karta. Toto řešení je spolehlivé a většinou nabízí ideální možnost, jak řešit své výdaje.  Platby jsou prováděny bezhotovostně, a to na podobném principu, jako u platebních karet.

Základní princip této záležitosti proto spočívá v kombinaci platební karty a revolvingového úvěru. Revolvingový úvěr je jednoduše úvěr, který můžete čerpat, ale zároveň také splácet. Toto řešení nabízí mnoho výhod, a to hlavně v případě, kdy nakupujeme a nemáme u sebe dostatek financí pro uskutečnění obchodu. Je ale nutné počítat s tím, že kreditní karta s sebou nese několik nevýhod, na které ale lidé často zapomínají.

 

 

Nevýhody, na které je nutno brát zřetel:

  • Poplatky
  • Při pozdním splacení také úrok

Současně je ale toto řešení velmi výhodné, můžete se totiž obejít i bez finanční hotovosti a často je takový nákup výhodnější. Také nabízí spoustu výhod, co se týče samotného úvěru, poněvadž v mnoha případech nepotřebujete jakékoliv zajištění.

Kreditní kartu můžete získat buď od své banky, nebo také od jiné, ale v dnešní době nabízí kreditní karty i nebankovní společnosti.

Jestliže se rozhodnete využít výhod kreditní karty, měli byste se připravit na mnohé zásady, které u této varianty platí. I když budete mít možnost takřka neomezeně platit za nákupy v nejrůznějších obchodech, výběry z bankomatu vám zůstanou zapovězené, a to z důvodu vysokých poplatků, které jsou v těchto případech nastaveny. Většinou ale není důvod vybírat hotovost, když můžete vše platit již u prodejců. Právě proto je kreditní karta tak oblíbená – nepotřebujete mít na kontě ani korunu, ale i tak můžete takřka cokoliv zaplatit. Je ale nutné myslet na to, že vše budete muset samozřejmě později zaplatit, a to s největší pravděpodobností i s nějakým úrokem navíc.