Nebankovní konsolidace a sloučení půjčky a úvěru

Jakmile se podíváme do oblasti konsolidací, zjistíme, že i v tomto ohledu se společnosti poskytující půjčky přizpůsobily klientům a nastavují podmínky, které klienti mohou splnit, takže na konsolidaci dosáhnou. Ovšem, všechno má svá pravidla. V této oblasti se však setkáme pouze s pár základními. Každý klient by si totiž nejprve měl zjistit konkrétní podmínky konsolidace, než se pustí do podepisování smlouvy.
Konsolidaci zprostředkovávají nebankovní společnosti, proto se nazývá nebankovní konsolidace. 
Ještě je potřeba si říct, co vlastně znamená to slovo konsolidace. Mluvíme tady o konsolidaci, aniž bychom si sdělili základní parametry tohoto slova. Takže jaký má význam? Ve slovníku byste pod slovem konsolidace našli označení jako je sloučení či sjednocení. V praxi se s konsolidací setkáváme převážně u půjček a úvěrů. Konsolidace půjček tedy znamená, že se více půjček sjednotí do jedné. Nebankovní společnosti se následně v rámci nebankovní konsolidace půjček snaží poskytovat nějaké výhody.

Které úvěry se mohou konsolidovat?

Jaké úvěry můžeme konsolidovat? Může se jednat o jakékoliv úvěry. Můžete mít kontokorent, kreditní kartu, drobnou půjčku na dobu jednoho roku, úvěr na automobil, nebo úvěr na několik stovek tisíc, na rekonstrukci bydlení, všechny tyto úvěry můžete nechat zkonsolidovat a tím je zastřešit do jednoho úvěru.
Samozřejmě, že se dá vyřídit také nebankovní konsolidace půjček bez zástavy. Nemusíte tedy ručit žádnou nemovitostí, ale můžete si nechat konsolidovat půjčky a nezastavovat je majetkem. Více půjček sloučíte do jedné a nemusíte ničím ručit. Nebankovní společnosti mají samozřejmě své konkrétní nabídky, které si klienti mohou porovnat předem, případně navrhnou již konkrétní plán pro váš případ. Většinou jsou tyto nabídky nezávazné a zdarma. Sloučení úvěrů a půjček do jedné zastřešující půjčky se lidé často obávají. V dnešním světě však jde o běžnou záležitost.