Nebankovní půjčka a úvěr bez registru

Půjček a úvěrů existuje mnoho různých druhů. Každý druh má svá jistá pravidla a specifika. Například v bankách byste se nesetkali s tím, že by klientovi tolerovali záznam v registru. Poskytovatelů půjček je však několik a nejsou jimi v dnešní době pouze banky. Na trhu existuje celá řada nebankovních společností, řadících se do takzvaného soukromého sektoru. I tyto poskytují klientům půjčky a úvěry, a to mnohdy za podobných podmínek jako klasické banky. Alespoň máme na trhu konkurenci a tím pádem i různé podmínky a vlastnosti půjček. Nyní se zaměříme na jeden konkrétní druh, čímž jsou nebankovní půjčky bez registru. Název bez registru vlastně znamená, že se tolerují záznamy v registrech dlužníků. Registrů dlužníku je hned několik. Existují bankovní i nebankovní typy registrů. Mezi nejznámější patří SOLUS.

Registry bankovní i nebankovní

Nebankovní půjčka bez registru může být zprostředkována pomocí internetu. Většinou vyplníte žádost a na jejím základě vás budou kontaktovat. Soukromé takzvané nebankovní společnosti v mnohých případech tolerují záznamy v registrech. Mnohdy jsou totiž záznamy staršího data nebo nemají vliv na splácení klienta.
Jako hlavní se uvádí Centrální registr úvěrů. Tento má na starosti ČNB, proto jsou data kompetentní a veškeré údaje samozřejmě pod dohledem.
Existují však i jiné registry. Možná jste se již setkali s názvy CBCB nebo BRKI. Pod těmito zkratkami najdete Bankovní registr klientských informací.
Do nebankovních registrů se řadí CNCB, zkratka pro nebankovní registr klientských informací, také známý pod zkratkou NRKI. A posledním zmíněným bude SOLUS. Ten je zřejmě z nebankovních registrů nejznámější. Jedná se o zájmové sdružení právnických osob.
Setkat se můžete ještě například s Centrálním registrem dlužníků. Tento typ však není registrovaný u Úřadu pro ochranu osobních údajů.