Úvěr nebo leasing

Myslíte si, že se jedná o podobné výrazy? Nenechte se zmást. Je v nich docela dost velký rozdíl. Na první pohled si člověk řekne, tak úvěr nebo leasing, přeci je to jedno. Peníze si nějakým způsobem půjčím a budu je splácet, nebo ne? Ono popravdě, zrovna tyto dva pojmy se od sebe hodně liší.
Zřejmě nejlepším příkladem bude si to názorně ukázat na situaci, která s tímto souvisí čili se dostaneme do situace, že si jdeme vybrat nové auto. Nějaké peníze máme vlastní, nebo nemusíme mít nic našetřeno a chceme si pořídit nový vůz jakékoliv značky. Nebudeme žádné nadržovat, protože každá má své kvality a každý klient oceňuje něco jiného. Takže si chceme koupit automobil a nabídnou nám úvěr nebo leasing. Co si tedy pod těmito pojmy představíme?
Ještě je potřeba si říct, že v případě úvěru nebo leasingu nemusíte pořizovat pouze vůz nový, může se samozřejmě jednat také o druh ojetého automobilu.

Takzvaně ve zkratce

Úvěr je druh půjčky. Pokud bychom chtěli zvolit úvěr, můžeme počítat s běžnou půjčkou. Při úvěru nám bude automobil ihned patřit. Peníze následně budeme splácet bance nebo jiné nebankovní společnosti, podle toho, od koho si necháme úvěr sjednat. Vůz bude náš, můžeme si s ním dělat vlastně, co budeme chtít. Můžeme jej půjčovat, všechno už bude záležet na nás. Automobil tedy hned přechází do našeho vlastnictví. A zde nastává ten hlavní rozdíl. Pokud bychom totiž zvolili leasing. Tak automobil nebude v našem vlastnictví do doby, než splatíme poslední splátku. Bude stále patřit dané společnosti.
Muži jistě budou pátrat také po tom, jak je to s bonusy. Na to mnohdy slyší nejeden vášnivý motorový nadšenec. Bonusy si můžete uplatit v případě, že si vůz kupujete hotově a také v případě, že jej berete na úvěr. Ovšem neplatí to pro případ leasingu, protože tam automobil nebude ve váš až do doby, než splatíte poslední splátku, takže na něj nemůžete uplatnit bonusy.