Nové bydlení pro každého


Pokud zvažujete nové bydlení, ale chybí vám peníze, rozhodně nejste žádnou výjimkou. Málokdo totiž dokáže financovat nové bydlení nebo rekonstrukci pouze ze své kapsy. Půjčka je v dnešní době vcelku běžným řešením. Našli jsme vám ty nejčastější možnosti financování.
velký dům s bazénem.jpg 
Hypotéka
Ta se vyplatí při vyšších nákladech. Pokud chcete koupit novou nemovitost nebo náklady na rekonstrukci budou větší než milion korun, je hypotéka to pravé pro vás. Bance či nebankovní společnosti se sice upíšete na několik let, ale splníte si sen. Dejte si pozor na fixaci. Pokud ji máte například jenom na rok, můžete sice po roce přestoupit k jiné finanční instituci, ale nemáte záruku stejných úroků.
 lešení u domu.jpg
Úvěr ze stavebního spoření
Jedná se o výhodnou alternativu, pokud máte na stavebním spoření uloženy nějaké finance. Když tomu tak není, můžete využít překlenovací úvěr. Bohužel už nebývá tak výhodný. Úvěr ze stavebního spoření se většinou bere do částky milion korun
 
Expresní půjčka
Pokud potřebujete pouze dovybavit dům či byt a nejedná se o milionové částky, můžete využít krátkodobé expresní půjčky. Úroky u nich jsou několikanásobně vyšší než u hypoték a jsou poskytovány na dobu od několika měsíců až po několik let. Jedná se o nejčastější variantu půjček. Podmínky pro získání úvěru jsou uzpůsobeny tak, aby byly dostupné široké veřejnosti.
 
Půjčka se zastavením nemovitosti
V poslední době se jedná o velmi populární řešení v oblasti financování. Bance jako zástavu nabídnete svou nemovitost a ona vám na oplátku nabídne nízké úroky a dlouhou dobu splácení. Je to velmi vhodná volba, pokud již máte svou nemovitost a chcete pouze rekonstruovat. Tento způsob financování je také vhodný k uplacení nevýhodných úvěrů.
 
Před každým úvěrem si zjistěte, jaké máte možnosti, a dejte si pozor, zda splácení půjčky je ve vašich silách.