Partnerská půjčka

Jsou svatby stále v kurzu? Spíše by se dalo říct, že se od nich v posledních letech upouští. Svatba je sice krásná událost, ale je s tím spojená také spousta příprav, oficialit a výdajů, takže často svatbu odkládáme nebo si jí ani nepřejeme, protože se nám žije s partnerem příjemně pouze v partnerském vztahu.
Jak je to ale s půjčováním peněz v takovém případě? Novomanželským půjčkám zřejmě už dávno odzvonilo, ale i přesto na ně můžete v některých případech narazit. Ovšem to nejsou jediné půjčky, které vám mohou banky nebo nebankovní společnosti poskytnout. Můžete si totiž sjednat i partnerské půjčky. V tomto směru se banky a nebankovní společnosti přizpůsobily dnešnímu životnímu stylu a potřebám všech lidí.

Každý sám nebo v páru?

Co je lepšího? Každý sám za sebe si samozřejmě může jakoukoliv půjčku uzavřít, o tom není pochyb, ale jak tomu bude v případě páru? Pokud byste chtěli zvolit partnerskou půjčku, je zde hned několik kritérií, jak se tento typ půjčky posuzuje. Příjmy se vám budou sčítat. Narazit proto můžete na výhodnější podmínky. Také má poskytovatel půjčky lepší zajištění. To všechno se může řadit mezi kladné vlastnosti.
Tyto půjčky se většinou poskytují na bydlení. Partnerkou půjčku vám může poskytnout jak klasická banka, tak i nebankovní společnost nebo dokonce stát. V případě státu si můžete půjčit až dva miliony korun. Musíte však mít do 36 let – minimálně jeden z páru. Musíte být manželé, nebo vychovávat dítě do šesti let.
V případě jiné půjčky na bydlení by se mohlo jednat o hypotéku. Hypoteční úvěr můžete využít na rekonstrukci, stavbu, opravu, koupi nemovitosti. Je zde hned několik možností. Dokládat budete opět oba dva příjmy a můžete se tímto způsobem s partnerem pustit do velkých změn v rámci bydlení. O hypotéku totiž většinou nežádáme sami za sebe, ale plánujeme už budoucnost ve dvou. Minimálně se chceme zaručit většími příjmy, proto přizveme do smlouvy ještě někoho dalšího čili se to může posuzovat jako partnerská půjčka. Většina lidí si totiž hypotéku zřizuje ve dvou.
Partnerské půjčky tedy existují a hned v několika verzích. Můžete si půjčit od státu, ale také od nebankovní společnosti nebo formou hypotéky.