Jak funguje kontokorent

Můžeme mluvit v případě kontokorentu o jistotě? Jestliže si jednou kontokorent zřídíte, pak můžete stoprocentně vsadit na jistotu. Peníze získáte tím pádem vždy. Právě pro tyto situace, kdy nemáte jiné finanční rezervy a nutně potřebujete vybrat peníze navíc, protože se vám pokazila lednička a potřebujete koupit novou, nebo protože jste během měsíce nakoupili více jídla, než byl váš limit a už vám na účtu nezbyly žádné další peníze na další poplatky, které vás ještě ten samý měsíc čekají, jako je placení inkasa, paušálu za telefon, nájemného, splátky půjčky a podobně, můžete využít právě kontokorent, jít takzvaně na účtu do mínusu. K těmto účelům je kontokorent vlastně stvořen. Je to možnost, půjčit si krátkodobou půjčku a jít takzvaně na účtu do mínusu.
Kontokorent tedy souvisí s běžným účtem a zřídit si jej můžete u té banky, kde máte vedený běžný účet.

Sjednat si ho můžete v rámci zařizování běžného účtu

Je možné si jej sjednat hned, když si zařizujete běžný účet nebo pokud již máte běžný účet sjednaný, tak dodatečně. Každá banka může mít trochu jiné podmínky. Mohou se lišit například částkou, do které si můžete peníze vybírat, tedy půjčovat – jít na účtu do mínusu nebo různými dalšími poplatky. Nastavení limitu většinou závisí na vašem čistém měsíčním příjmu, který vám chodí na účet a v mnohých případech se jedná o částku dvojnásobku nebo trojnásobku měsíčního příjmu. Samozřejmě, že tuto částku určí banka, takže se může různým způsobem lišit. Zaměstnanci tedy prokazují svůj příjem pomocí smlouvy od zaměstnavatele. Podnikatelé pomocí daňového přiznání.
Pokud máte zřízený účet, na který vám však výplata nechodí, a přesto zde chcete zařídit kontokorent, prokazování příjmů se zřejmě nevyhnete. 
Většina bank si za povolení této služby, tedy za zřízení kontokorentu nežádá žádné poplatky. Čili zřízení kontokorentu bývá zdarma. Platíte až posléze, jakmile peníze vyčerpáte, jakmile se dostanete do mínusu.
A jak se splácí?
Většinou se kontokorent splatí tím, že se dostanete se svým účtem na nulu nebo do plusu. Například, když vám na účet přijde další měsíc výplata a vy se dostanete do plusu. Tím bývá půjčka splacená, částka musí zahrnovat i poplatky. Tímto způsobem si následně můžete opět půjčit.