Pojištění auta

Je pravdou, že v dnešní době člověk může pojistit opravdu lecos. Jsou zde ale pojištění, která jsou povinná. Patří mezi ně například i pojištění našeho automobilu. Ze zákona se můžete dozvědět a samozřejmě i dočíst, že každé vozidlo, které je provozované na pozemních komunikacích, musí mít povinné ručení.

audi a5 quattro

Potvrzení o sjednání pojištění a zaplacení poskytuje zelená karta. Tuto kartu je potřeba mít při jízdě vždy u sebe. Nemyslete si ale, že pouze na území České republiky. Dokonce i v dalších státech EU. Jedná se totiž o mezinárodně platný doklad. Pokud byste ji například při jízdě do zahraničí ztratili, je důležité, abyste si na hranicích sjednali hraniční pojištění, které funguje jako náhrada povinného ručení.
dvě Audi

Problém nastává, pokud nemáte zákonné pojištění svého vozidla. Hrozí vám totiž pokuta až 40 000,-. Nebylo by lepší, si jej co nejdříve pořídit? Opravdu si myslím, že nikomu tahle částka za to nestojí. A to ještě mnozí ani nevědí, že v zahraničí tato částka může být ještě mnohem, mnohem vyšší.

Navíc to touhle částkou ani zdaleka nekončí. Za každý další následující den, kdy nebude pojištění sjednáno, se přispívá 20 – 300,-. Připravte se na to, že vás potká poplatek i v době, kdy vyjedete na cestu bez zelené karty, a zastaví vás policie. Můžete zaplatit částku až 3000,-.

Věřte, že sjednání můžete provést během několika málo minut. Jde to totiž i online, takže nemusíte nikde chodit. Úplně stačí, když do formuláře zadáte pár údajů o svém vozidle a kalkulačka povinného ručení vám nalezne ty nejlepší nabídky. Bývají navíc seřazeny od nejlevnější po nejdražší, takže se nemusíte bát, že byste si nevybrali.
modré auto

Opravdu vám celý proces zabere jen několik málo minut a ještě je možné, aby proběhl z pohodlí vašeho domova. Pokud budete provádět sjednání online, ušetříte tím nejen peníze, ale i čas.

Pokud tedy ještě nemáte pojištění sjednáno, měli byste to udělat právě teď.