Půjčka na chvíli

Takovým půjčkám, kdy těsně před výplatou zjistíte, že jste úplně bez peněz a potřebujete tuto situaci rychle vyřešit, ať už za to může nějaká nenadála situace s financemi či prostě nižší výplata, se říká Půjčky před výplatu.
Jsou to v podstatě takové malé mikropůjčky, které jsou ve výši několika tisíc korun a máte na splacení jenom několik málo dní či týdnů.
vyrovnané bankovky
Největším rozdílem mezi takovou malou půjčkou a standardním úvěrem je ten, že u tak zvané mikropůjčky neuvidíte úrokovou sazbu, protože tato se u tohoto typu půjček nepoužívá. Poskytovatel vám prostě naúčtuje poplatky k půjčce a je to. Jediné, které musí uvádět je RPSN, tedy roční procentní sazba nákladů. A je to obdobné jako u jiných úvěrů, čím je sazba vyšší, tím je půjčka dražší.
POZOR!
U těchto půjček je třeba si dát velký pozor právě na vysoké poplatky a sankce, které k těmto půjčkám jsou přišité. Často se jedná až o neetický druh podnikání.  Toto nevhodné chování nespočívá jen ve vysokých poplatcích i úvěru, ale také ve vysokých poplatků ohledně jakýchkoli dalších úkonů. Pozor také na to, že v momentě, kdy nesplatíte půjčku v čas, může dojít k prodeji pohledávky anebo postoupení vymáhacím agenturám či advokátním kancelářím, což také navyšuje zbytečně právě další platby. Proto vždy, než vůbec budete o takovém aktu uvažovat, prostudujte si dostupné recenze na firmu, kterou jste si vybrali. Než se do takové půjčky pustíte, určitě si dejte pozor na následující čtyři věci:
1.      Poplatek za půjčku
2.      Poplatek za prodloužení
3.      Pokuta za prodlení se splátkou
4.      Postup při nezaplacení v termínu a sankce
návratnost investic

Není zrovna asi náhodou, že v naší republice jsou na trhu pouze dvě ryze české společnosti, které jsou z Jihomoravského kraje.
Jedna ze společností například daní na Kypru, pět společností je z Lotyšska, dále můžeme mezi poskytovali najít společnosti se sídlem v Estonsku, Spojeném království, Finsku, Islandu i Německu.