Při výběru pojištění je potřeba řídit se rozumem

Určitě už se vám stalo, že vás někdo tak dlouho přesvědčoval ke koupi nějaké věci, že jste nakonec přikývli. A vzápětí vás to mrzelo, ale už se to nedalo vzít zpět. Jestliže se jedná o nějakou malou jednorázovou částku, asi si s tím nikdo dlouho hlavu lámat nebude. Jsou ale výdaje, které rozhodně mezi ty drobné nepatří. Jsou to například platby za pojistku.
·        V prvé řadě se rozhodně nenechte přemluvit s nějakému neuváženému kroku.
·        Nejprve je potřeba si v klidu doma promyslet co chci pojistit a proti čemu.
·        Určitě bude nesmyslné nechat si pojistit dům proti záplavám, když nejbližší vodní tok je od vašeho domu vzdálený několik desítek kilometrů, a ještě k tomu se dá překročit jedním krokem.
zničený dům
Ze všeho nejdříve je třeba pojistit nemovitost. Jedná se většinou o škody, které vzniknou požárem, výbuchem plynu, úderem blesku, vichřicí nebo krupobitím. Těmto škodám není dost dobře možné jakkoliv předejít a mohou v podstatě postihnout každého. K dalším nepříjemnostem patří určitě vloupání, vandalismus nebo jiné nahodilé události.

Pojištění nečekaných událostí

Pokud už máme pojištěnou střechu nad hlavou, zauvažujeme, jestli by nebylo dobré nechat pojistit i vnitřní vybavení. K tomu slouží pojištění domácnosti. Rozdíl mezi pojištěním domácnosti a pojištěním nemovitosti je zcela jasný.
o   POJIŠTĚNÍ NEMOVITOSTI – toto pojištění kryje pevné součásti bytu. To, co se prostě nedá odnést.
o   POJIŠTĚNÍ DOMÁCNOSTI – logicky je to to, co se dá z bytu nebo domu odnést.
pojištění domácnosti
Mnoho lidí si dnes pořizuje ještě jeden druh pojištění. Lidově se mu říká „pojištění na blbost“. Toto pojištění bude krýt náklady v případě, že někomu neúmyslně způsobíte škodu. Takové pojištění se rozhodně vyplatí, pokud máte pronajatý byt nebo dům. Zvláště v případě, jestli máte nepříliš šikovné ruce, malé děti nebo nezbedného domácího mazlíčka.