Proč má cenu vyřídit si cestovní pojištění?

Jezdíte do zahraničí pravidelně a pokaždé si kladete tu stejnou otázku: Má smysl zařídit si cestovní pojištění? Ano, má, a to i v případě, že jste ho měli vyřízené již dvacetkrát a nikdy jste jej nevyužili. Buďte rádi a doufejte, že tomu tak bude i při Vašich dalších cestách. Může se totiž jinak snadno stát, že se z vaší dovolené kvůli maličkosti stane noční můra, která Váš rozpočet zatíží na několik dalších měsíců. Občané České republiky mají sice nárok v rámci Evropské unii na zdravotní péči na účet svých zdravotních pojišťoven, ale v řadě případů je vyžadována vysoká spoluúčast.
informační tabule
Dále nejsou pojišťovnou hrazeny léky a zdravotní pomůcky (berle, ortézy). Ve vážnějších případech, kdy je vyžadován výjezd lékaře či zdravotnický transport do Čech, zbyde úhrada těchto nákladů také na Vás, pokud si nezjednáte cestovní pojištění. Totéž platí i pro asistenční služby, pokud jsou Vaše jazykové schopnosti jen omezené, určitě oceníte pomoc tlumočníka v případě řešení úrazu či operace v cizí nemocnici. Stále máte pochyby? Pak Vás možná přesvědčí statistické údaje. Každoročně řeší české pojišťovny na 70 000 takovýchto pojistných událostí a jsou mezi nimi i takové, u nichž škoda dosahuje výše milionů korun.
kufry a batohy

Jak si vybrat správné pojištění?
Vaše cestovní pojištění by určitě mělo zahrnovat pojištění léčebných výloh. Dále pojištění odpovědnosti za škodu na zdraví a majetku druhé osoby (nebo jste se například na svahu nikdy nesrazili s jiným lyžařem či snowboardistou?). Připojistit se dají také zavazadla či drahé předměty jako například kamera či fotoaparát. Chystáte-li se na dovolené provozovat adrenalinové sporty, informujte se v pojišťovně na konkrétní aktivity, které chcete provozovat. Na některé sporty se totiž mohou vztahovat takzvané výluky a vy byste později mohli být nepříjemně překvapeni. Je dobré, aby pojištění léčebných výloh po Evropě dosahovalo výše aspoň 1.5 mil. korun.
kufry a dítě
Kolik Vás bude pojištění stát?
Počítejte s tím, že pojištění klasické čtyřčlenné rodiny na čtrnáct dní pro cestu po Evropě se bude pohybovat kolem 1 000 Kč. Některé banky nabízejí cestovní pojištění v rámci platební karty pro jejího majitele a jeho rodinu, pak máte po starostech. Jen si ohlídejte, že je zde nastavena dostatečná výše pojistného krytí. A pak také nezapomeňte tuto kartu s sebou vzít na dovolenou.