Půjčka a úvěr na směnku bez zástavy

V tomto případě nezačneme od začátku ale od konce. Půjčky na směnku bez zástavy, to je jeden z názvů, který nás může zmást. Co je to vlastně na směnku? A jak to, že to bude bez zástavy? Začneme tedy od konce, protože „bez zástavy“ je známější pojem než „na směnku“. Bez zástavy znamená, že nemusíte ručit žádnou nemovitostí. Nemovitost se dává takzvaně do zástavy například u hypoték, takže nemovitostí, kterou máte ve vlastnictví, ručíte. V tomto případě se jedná o směnku bez zástavy čili se na ni nevztahuje žádné ručení nemovitostí. Dalším pojmem, který si vysvětlíme, bude směnka. Směnka není žádná dlouhá listina ani smlouva. Jedná se o krátký dokument, který obsahuje pouze základní data. Klienti považují za výhody půjčky na směnku rychlost sepsání a rychlost celkového vyřízení. Konkrétní a jednoduché i těmito slovy by se dala popsat právě směnka. Najít ji můžete u nebankovních společností. Nahrává problémovým klientům, a to díky tomu, že je jednoduchá. Není potřeba dokládat příjmy a tolerují se u ní i záznamy. Půjčky na směnku proto využívají lidé bez zaměstnání, s dluhy a exekucemi, se zápisem v registrech dlužníků. Pozor bychom si však v případě směnky měli dát na úroky a poplatky, ty mohou být vysoké.

Směnky pro nebonitní klienty

Směnky využívají klienti se špatnou bonitou a mnohdy s finančními problémy nebo nezaměstnaní. Bez zástavy znamená, že nemusíte při této půjčce ručit žádnou nemovitostí.
Na směnce nemusí být uveden údaj o úrocích, ani o tom, kolik si půjčujete. Co na ní ale najdete spolehlivě, je údaj, kolik financí splatíte a kdy. Směnky se splácí jednorázově nebo dle domluvy, většinou se ale jedná o kratší dobu splatnosti. Půjčky na směnku jsou řešením pro lidi, kteří si potřebují půjčit pár tisíc maximálně až několik desítek tisíc. Tímto způsobem poskytují půjčky většinou soukromí investoři.
Důležitou informací je, že i když stále najdete tyto názvy a poskytovatele, tak půjčka na směnku, jako forma spotřebitelského úvěru ji neexistuje a zákon ji zakazuje.