Půjčka a úvěr pro mladé

Řekněme si to naprosto upřímně. Půjčky a úvěry pro mladé lidi už nejsou to, co bývaly. V dnešní době nenajdete žádné výhodné, které by poskytovaly banky nebo nebankovní společnosti, jednu jedinou výjimku tvoří stát pro rozvoj bydlení a nynější vláda umožňuje mladým lidem, aby se mohli osamostatnit a získali výhodnější podmínky pro úvěr, než je tomu v bance nebo u nebankovní společnosti. Půjčka pro mladé jinak není nikde vedena přímo jako půjčka pro mladé čili si můžete půjčovat v rámci obyčejných spotřebitelských úvěrů, a to buďto se zástavou nemovitosti nebo bez zástavy. Zvolit klienti mohou také hypotéky, které jsou vždy se zástavou nemovitosti, ale poskytují se tímto způsobem i opravdu vysoké částky. Vhodné například pro stavbu domu či na koupi bytu. V historii byly banky zaměřené i jiným způsobem než jenom na obyčejné spotřebitelské a podnikatelské úvěry. Poskytovaly se různě výhodné půjčky pro mladé, zvýhodnění pro rodiny s dětmi a celá politika byla celkově jiná.  V dnešní době bohužel žádné podobné zvýhodnění pro mladé nenajdete. Pouze tedy jako půjčku pro mladé ze státního rozpočtu.

Půjčka pro mladé ze státního rozpočtu

Úvěr pro mladé nabízí státní fond rozvoje bydlení. Stát poskytuje půjčky mladým lidem do 36 let na bydlení čili na koupi bytu nebo domu, na stavbu domu nebo na rekonstrukci. Jeden z partnerů musí mít do 36 let věku, musí být manželé nebo vychovávat dítě. V tom případě mají nárok na 1,2 milionu v případě koupě bytu (z čehož úvěr může být 80 % skutečných nákladů či 80 % z hodnoty nemovitosti) nebo mohou mladí lidé získat až dva miliony na stavbu nebo koupi domu.
V případě, že uvažujete o půjčce či úvěru, je dobré podívat se na všechny proměnné. Lidé by měli zvážit, kolik si chtějí půjčit, jak dlouhou chtějí splácet, jak vysokou splátku mohou dát, aby nebyl narušen jejich rodinný rozpočet a nedostávali se kvůli tomu do finanční tísně nebo dluhových pastí. To vše je potřeba zvážit a podle toho jednat. K čemu budou peníze určeny? Je také důležité vědět, zdali se nebude jednat o úvěr účelový v případě banky či nebankovní společnosti. Ty mohou poskytnout finance na rekonstrukce, modernizace, úpravy a opravy bydlení, přístavby, ale také na koupi bytu či domu, na stavbu domu a podobně. Zvážit se dá i hypotéka, předhypoteční úvěr, úvěr ze stavebního spoření a s ním spojený překlenovací úvěr.