Podnikáte a potřebujete překlenout horší období? Dostáváte se do složité situace, protože odběratelé nezaplatili včas? Nemáte na další splátky spojené s podnikáním? Překlenutí určitého období, naplnění skladů, zásoba materiálů, koupě stojů, zařízení a vybavení, ale i investice do nového portfolia, to všechno mohou být možnosti, kvůli kterým jste se rozhodli pro půjčku. Takže jakou sjednat? Jste-li firma, podnik nebo OSVČ, pak se bude jednat o úvěr pro podnikatele, který najdete také pod názvem půjčka pro podnikatele. V případě podnikatelských úvěrů můžete a nemusíte ručit nemovitostí. Většinou záleží na výši úvěru.
Půjčka podnikatelům může být poskytnuta také v rámci začínajícího podnikání. V těchto případech se však většinou žádá u nebankovních společností. Ty poskytují finance i za předpokladu, že ještě nemáte daňové přiznání, které můžete doložit, a postačí jim podnikatelský záměr.
Podnikatelské úvěry se rozdělují na provozní a investiční
- Provozní
Poskytují je banky i nebankovní společnosti. Provozní je běžnější úvěr na kratší časové období a s menším finančním zatížením čili si berete menší částku. S financemi můžete hradit běžné výdaje, faktury, platby, mzdy, odvody, sociální a zdravotní, překlenout horší měsíce, ale i nakoupit potřebné věci. V rámci provozního úvěru lze využít možnosti kontokorentu. Další z možností, jak vyzrát na podnikatelskou půjčku je zřízení kreditní karty určené speciálně pro podnikatele. Podnikatelská půjčka totiž může být chápána různým způsobem, takže existuje hned několik možností, jak získat peníze pro podnikání. Proto můžete využít také různých výpočtů, v tom rozhodně pomůže úvěr pro podnikatele kalkulačka, kterou najdete na internetu.
- Investiční
Investiční půjčky pro podnikatele jsou určené na velké akce. To znamená na rozšíření podnikání, na velké investice do vybavení, na nákup strojů a zařízení. Úvěry pro podnikatele tohoto typu jsou také vhodné pro rekonstrukce nemovitostí, na výstavbu hal či opravy a modernizace stávajících nemovitostí.