Půjčka ano či ne?

Reklamyv televizi, na internetu, v rádiu nebo na stránce banky, kde máme účet, letáky ve schránce. Někdy nám připadá, že to hraničí s obtěžováním, někdy je těžké odolat.

Dříve byli lidé mnohem trpělivější, nechtěli všechno hned. Byli schopni našetřit a teprve si koupit. Ať už se jednalo o cokoliv. Dnešní trend je mít to hned. Bydlet co nejdříve, mít všechno zařízení hned. Je to otázka úrovně žití. Pokud nemáme problémy se splácením, tak proč ne? Ale kdo z nás má jistou práci? Kdo má jistotu, že neonemocní nebo se mu nerozpadne manželství?
střecha z rukou
Kdysi jsme si koupili nábytek a vydržel nám celý život. Dnes se všechno zboží považuje za spotřební a mnohokrát se musí vyměnit, protože prostě nevydrží. Jsou i tací, co si berou půjčku na drahou dovolenou, aby se mohli ukázat před rodinou a známými.
 Ruku na srdce – užili byste si takovou dovolenou? Když si představíme, jak dlouho ji budeme splácet, tak asi ne.
obytný interiér
Jedna věc je dovolená, ale spousta lidí si bere půjčku na to, aby zaplatili půjčku jinou, a to je přímá cesta do pekla. Čím více půjček, tím více hrozí exekucí. Mohli bychom přijít i o střechu nad hlavou. Měli bychom se snažit, pokud to jen trochu jde, aby nám zůstávala nějaká rezerva, když je například potřeba koupit některý spotřebič, který už nelze opravit a má vysokou spotřebu.
Namítnete-z čeho udělat rezervu?
Když si každý měsíc dáte bokem nějakou částku. Z čeho?
Když si vezmete půjčku, tak splátku zaplatit musíte.
pytel dluhů
Tady vidíte, že rezervy máte. I na úroky máte. O kolik zaplatíte navíc, taky víte?
Než si vezmete půjčku, tak si ji spočítejte, aby vás nepřekvapila.
Bohužel odkládáním z výplaty na všechno nenašetříte. Když si chcete koupit dům nebo byt, bez půjčky, hypotéky nebo úvěru se neobejdete, buďte opatrní a všechno si dobře promyslete. Jedná se o investici na dlouhou dobu a nikdy nevíte, co se vám za tu dobu přihodí.