Sběratelství

Každé malé dítě něco sbírá. Ubrousky, pohlednice, známky, kartičky sportovců atd. Většinu lidí tento koníček z dětství přejde. Nicméně mnozí sbírají dál. Celý život. Někteří jsou tak vášniví sběratelé, že si založili dokonce svoje vlastní soukromé muzeum. Zdá se Vám to jako bláznivé a snílkovské? Tak věřte, že mnozí sběratelé jsou v podstatě velmi bohatí lidé. Protože to, co pořídili před desetiletími v ceně několika haléřů dnes velmi pravděpodobně má cenu tisíců nebo dokonce deseti tisíců a jednalo se o geniální investici.
 

Zbohatnout díky starým vrakům

Jsou lidé, kteří sbírají například staré vraky automobilů a motocyklů. Ve starých šopách, garážích nebo zahradách nacházejí staré haraburdí. Majitelé jsou rádi, že se těchto krámů mohou zbavit a netuší, o jaké poklady se připravili. Šikovní nadšenci dokáží staré automobily a motocykly zrestaurovat takovým způsobem, že vypadají jako nové. Někteří dokáží ten starý krám dokonce opravit tak, že se po dlouhých desetiletích stal opět pojízdným. Mnozí si tyto veteráni z velké lásky nechávají, mnozí je prodávají jiným nadšencům a dokázali si díky tomu přijít ke skvělým penězům. Investice do starých vraků se totiž vyplácí.
 

Retro styl frčí

Netýká se to ovšem jen starých vozidel a motocyklů. V současné době frčí také retro styl, kterému se říká vintage. Ten, kdo prozřetelně shromažďoval starý nábytek a oblečení svůj podivuhodný zájem může velmi dobře zúročit. O starou módu a starý nábytek je velký zájem a vůbec nevadí, že se jedná o zničené věci. Renovovat totiž patří do kultury vintage.
 

Detektor kovů

Někdo ke svým sbírkám přichází velmi zajímavým a originálním způsobem. Například takoví numismatikové celou řadu poměrně vzácných mincí objevili pomocí detektoru kovů. Ale nejsou to jen mince, ale také šperky, staré nářadí a podobně. Mnozí si tyto poklady nechávají, mnohým se daří své úlovky zpeněžit. Pokud sem tam najdete starou minci, asi se zase tolik nestane, ale nezapomínejte na ohlašovací povinnost. Pokud v blízkosti zříceniny hradu objevíte poklad, nezapomínejte, že Vám nepatří. Nicméně ze zákona máte právo na odměnu v hodnotě patnácti procent.