Stavební spoření poskytují také půjčky

Stavební spoření již není pouze státem podporované spoření, ale může nám posloužit rovněž jako zdroj půjček na naše bydlení. Neboť zájem o rozličné úvěry, převážně na rekonstrukce, roste raketovou rychlostí. České domácnosti si v posledních letech značně vylepšily svoji finanční stránku. Velice patrné je to v ochotě lidí investovat do různých oblastí v bydlení. A jedná se v tomto případě jak o přání klientů bydlet ve vlastním, tak o jejich přání pouze bydlení přistavovat, rekonstruovat, anebo jej oživovat.
pojištění domácnosti

Stabilní úvěrové instituce

Ačkoliv je v současné době méně klientů u stavebních spořitelen, než před několika lety, smysl celého systému stavebního spoření se stále více prohlubuje. Stavební spořitelny totiž již neposkytují svým klientům pouze spoření, ale rovněž i jako stabilní úvěrové instituce. Nemalé částky vkladů, které jsou naspořeny na účtech klientů stavebních spořitelen, se v drtivé většině navrací ke klientům v podobě velice výhodných úvěrů na bydlení. Značí to, že systém funguje dobře a slouží svému účelu.
dvě garáže v domě

Půjčky na rekonstrukce

Klienti stavebních spořitelen se ve většině případů spíše zaměřují na nezajištěné půjčky na rekonstrukce svých bytů a domů.  Ti lidé, kteří chtějí rekonstruovat svoje bydlení, si žádají o úvěr ze stavebních spoření. Mimoto díky stavebnímu spoření si mohou klienti u stavebních spořitelen postupně našetřit část vlastních investicí do vylepšeného bydlení a následně si sjednat zajištěný úvěr. Tímto systémem je možné dohromady pokrýt celou investici do bydlení.
mince ve sklenici
Jednou z předností stavebních spoření je fakt, že stavební spoření jsou spíše předvídatelná a flexibilní instituce. Jejich klienti jsou dopředu seznámeni se všemi podmínkami, a proto mohou:
·         snadněji plánovat
·         nastavit si své investiční cíle
·         spořit podle svých možností
U stavebních spoření je pro valnou většinu klientů rovněž zcela zásadní věcí výše státní podpory na bydlení.