Studentská půjčka a úvěr

Říká se, že být studentem je jedno z nejkrásnějších období v lidském životě. Jenomže, to se Vám řekne drazí rodičové, když už vyděláváte a můžete si dovolit „co chcete“. Ono v očích studentských je i dospělost vnímána ještě trochu jiným způsobem, než jakýma očima se na ni díváme, až opravdu vyděláváme a teprve potom zjistíme, co všechno člověk musí platit, jaké závazky hradit, co stojí provoz domácnosti, nájmy, poplatky, energie, voda, elektřina a plyn, topení a přibudou k tomu další výdaje na pokrytí domácnosti, nákupy a mnoho, mnoho dalšího. Ale v očích studenta si rodiče mohou dovolit, co chtějí, a i když říkají, že nemají peníze, každý se potřebuje nějak zařídit. Proto je zde studentská půjčka, protože ne všichni rodiče chtějí nebo mohou platit školné na vysoké škole, stáže v zahraničí, pobyty přes Erasmus nebo nákladné kurzy, které si studenti chtějí dodělat. Půjčky studentům však pokrývají i mnoho dalších výloh, jako jsou běžné spotřební věci jako je notebook, počítač, mobil, věci do školy, ale i na zařízení garsonky, ve které chcete bydlet, když začínáte studovat vysokou školu.

Od základních věcí, přes školné, stáže v zahraničí až po vzdělávací kurzy

S financemi většinou můžete zaplatit cokoliv. Musíte mít samozřejmě nad 18 let věku, abyste byli právně způsobilí zařídit si půjčku. Pak už můžete studentské půjčky klidně využít. Sjednává se v bance nebo u nebankovní společnosti. V některých případech se setkáte s půjčkami pro studenty pouze vysokých škol, jiné jsou ochotně půjčit i v případě, že ještě studujete střední školu. Pomocí peněz můžete hradit jak školné, tak například dojíždění, učebnice, skripta, pomůcky, ubytování, kurzy a mnoho dalšího.
Mnoho studentů řeší tyto problémy pomocí brigád, když však stále peníze chybí, poohlížíme se po půjčce. Půjčka pro studenty je vhodná v případě, že opravdu chybí peníze. Během studia totiž musíte platit úroky z půjčky. Studentský úvěr si tedy může vzít jakýkoliv student starší 18 let, pokud doloží nejčastěji dva doklady totožnosti. Možné je také vyžadování ručení například od rodičů. Ovšem poskytují se i studentské půjčky bez ručitele. Dokonce je možné u některých nebankovních společností zajistit si ji bez nadbytečných poplatků takzvaně zdarma. Půjčka na studium by se měla brát v případě vysoké nutnosti. Není dobré zadlužovat se již při studiích. Sice je to v mnohých případech nevyhnutelné, ale pokuste se raději výdaje minimalizovat, abyste se již jako student nezadlužili vysokými částkami a zbytečně si na svá bedra nenaděli vekou přítěž.