Vyplatí se investice do bydlení?

Bez střechy nad hlavou to opravdu nejde. Musíme někde bydlet, spát a odpočívat. Hezké a příjemné bydlení je pro stále více lidí důležité. Někteří lidé berou bydlení i jako dobrou investici. Proč? Investice do bydlení je nejlepší volbou.
 partový velký dům
Někteří lidé to dělají dokonce tak, že si vezmou hypotéku a opraví si nějaký byt nebo případně dům. Následně byt nebo byty pronajímají a mají z toho jasný a trvalý příjem. Dnešní ceny pronájmů bytů jsou vysoké a nedá se očekávat, že se jen tak sníží. Tedy i když si vezmete hypotéku, tak nájem, který stanovíte vám pokryje splátku hypotéky i máte peníze navíc. Jsou naopak i jiné varianty. Lidé si vezmou hypotéku na své bydlení a co nejlépe ho vybaví. Následně se rozhodnou, že jeden pokoj v bytě budou pronajímat třeba studentovi. Další dobrá varianta. Proč? Student bude rád, že má svoji vlastní místnost a nemusí bydlet na koleji. Vy budete mít radost z toho, že máte peníze v rozpočtu navíc. Je to velice moderní trend dnešní doby.
 
Varianta je i ta, že se povede zrekonstruovat celý dům a odkoupit ho. V tom případě každý jeden byt můžete pronajímat a mít z něj peníze. Samozřejmě, že se musíte o takový dům starat. Nicméně v dnešní době lze náklady na údržbu poměrně hodně snížit.
 
Je potřeba si rozmyslet důležité parametry. Jedním z nich je, zda se opravdu chcete zadlužit ještě větší částkou, než je potřeba a jestli jste si jistí, že budete moci takovou splátku splácet i kdyby tam žádný podnájemník nebyl. Pořád musíte počítat i s variantou, že se nemusí podařit byt nebo pokoj pronajmout. V Praze toto nebude zřejmě problém, ale v menších městech se to stát může. Musíte samozřejmě zvolit i odpovídající nájem. Opět v Praze lze hnát nájem vysoko, protože poptávka po bydlení tady je.
 zvláštní dům
Investice do bydlení je dobrá volba.Jen si musíte ujasnit některé věci a priority. Musíte si být jisti tím, že vás splátka neohrozí. Na druhé straně je možnost byt prodat, pokud se dostanete do horší situace a koupit si menší byt jenom pro sebe. Pokud chcete investovat do bydlení není na škodu se poradit s finančním poradcem. Dostanete rady, jak postupovat a čeho se vyvarovat.