Výpočet úvěru

Přemýšlíte nad úvěrem? Už víte, kolik si chcete půjčit? Dívali jste se na úrokové sazby? Chcete si pro jistotu vypočítat nějaký vzorový příklad, abyste věděli, kolik budete splácet, kolik takzvaně přeplatíte a při jakém úroku? V tom případě můžete využít kalkulačky. Žádné složité vzorce zde nehledejte, kalkulačky jsou dostupné na internetu a stačí do nich vložit základní informace. V prvé řadě by každý klient měl mít rozmyšlenou částku, kterou si chce půjčit. Potřebujete 500 000 Kč na opravdu bydlení? Chcete zažít s rekonstrukcí bytu? Nebo si chcete pořídit novou kuchyni? Chystáte se na koupi automobilu? Potřebujete si půjčit na svatbu? Nebo na výbavičku a zařízení dětského pokojíčku pro nastávající miminko? Potřebujete rychle splatit staré dluhy? Jakýkoliv výdaj, ať už větší nebo menší, může být zajištěn pomocí financí z úvěru. Jak tedy na výpočty, abychom měli přehled, jak to vlastně v úvěrech chodí?

Úvěrové kalkulačky

Kalkulačky dostupné na internetu nám pomohou spočítat, kolik bude měsíční splátka. Musíme vědět, kolik si chceme půjčit, tato částka se často zadává jako první a znamená výši úvěru. Následuje úrok, ten se udává v procentech, jedná se o roční procentuální sazbu. Ten najdete vždy u konkrétní nabídky úvěru. Každý poskytovatel jej uvádí v rámci konkrétní nabídky úvěru. A posledním číslem bude počet let. Toto číslo uvádí, jakou dobu chcete nebo můžete splácet. Kalkulačka vám ihned po zadání těchto čísel vypočítá měsíční splátku. Dále pak částku, kterou celkově zaplatíte a zvlášť sumu, kolik přeplatíte.
Splátky bývají nejčastěji měsíční, pravidelné a neměnné. Úvěr si můžete sjednat na jakoukoliv částku. Při úvěru je také možné ručit nemovitostí nebo ničím ručit nemusíte. Záleží na tom, kolik peněz si chcete vypůjčit.
U kalkulaček je potřeba myslet na to, že výpočty jsou pouze vzorové. Konkrétní nabídky se proto mohou od těchto výpočtů z kalkulaček lišit.