Banky brání investovat do kryptoměn!

I když zájem o investice stále roste a roste, lidé někdy nemohou kupovat kryptoměny podle svých představ, protože velká řádka z nich narazí při bezhotovostních platbách na problém s bankou s provedením transakce.
Banky totiž berou kryptoměny jako podezřelé, protože jsou pro ně příliš anonymní, nezávislé a nespadají do žádné regulace ani pod žádnou kontrolu. Tím pádem mohou být údajně používány pro trestní činnost.
Samozřejmě banky postupují dle platné legislativy v souladu s dalšími nařízeními a dodržují metodické pokyny regulující nejen interní předpisy banky. Samozřejmě, jak bylo uvedeno, banka se opírá o to, že hlavním důvodem, proč nechtějí tyto transakce podporovat je, že musí postupovat tak, aby se drželi kroků pro prevenci praní špinavých peněz a financování terorismu.
finanční těžba.jpg
Jak banky tedy řeší tyto transakce?
Banka všechny transakce samozřejmě monitoruje. Pokud se vyskytnou důvodné pochyby o transakci, je banka oprávněna transakci prověřit a v případě zjištění nemovitostí může transakci zablokovat.
Obecný pohled bank na virtuální měny?
Ať už se jedná o kteroukoli banku, je jim společné, že mají poměrně striktní postoj k těmto virtuálním měnám. Tyto nákupy měn a jejich prodej považují banky za vysoce rizikové. Většinou nakonec platby umožní, ale upozorňují vždy na rizikovost těchto transakcí. Je totiž zcela známé a zjevné spojení kriminality a kryptoměn již od jejich vzniku.
Obecně lze říci, že největším strašákem všech finančních institucí je, že tyto kryptoměny nepodléhají žádné finanční instituci, nezodpovídají se žádné ústřední bance a existují prostě jenom virtuálně bez jakékoli fyzické formy. Tím pádem jsou naprosto nekryté a snadno zranitelné.
finanční koncept.jpg
K čemu by tato virtuální měna byla?
Odhady mluví o tom, že až dvacet procent z hodnoty bitcoinu je vlastněno přímo kriminálními skupinami, které je však nelegálně získaly krádeží od jiných uživatelů. Ví se dokonce, že bitcoiny jsou využívány také jako platidlo výkupného. Samozřejmě je také snadnější ze země vyvézt virtuální měnu z ekonomické trestné činnosti, než skutečné peníze, které jsme zvyklí používat nyní. Myslíte, že to pak majitelům je za hranicemi k ničemu? Není tomu tak, trh už je připraven na transakce s bitcoiny a tak lze za ně koupit nemovitosti, luxusní auta či jiné věci.